Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szomatizációs betegségem van....

Szomatizációs betegségem van. Kivel beszéljek erről?

Figyelt kérdés
A legtöbbet az jelentené, ha tudnám, hogy nem én vagyok egyedül ilyen a világon. Semmi fórumot nem találok.Tudnak esetlek valami onlone csoportot, vagy fórumot, ahol lehet ilyenről írni, beszélgetni? Köszönettel

2022. ápr. 30. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Ezt sosem fogom megerteni, nekem is van mentalis betegsegem de soha nem vigasztalt meg hogy vannak olyanok mint en.


Mitol jobb ha tudod hogy nem csak te vagy ilyen? Megoldodnak a problemak? Enyhulnek a tunetek?

2022. ápr. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyszerűen egyedül érzem magam ebben a témában, és jó lenne beszélgetni olyannal, aki ugyanebben szenved. Lehet, hogy hülyén hangzik, de így van.
2022. ápr. 30. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hangzik hulyen, sok embernek jot tesz, en csak magambol indultam ki nekem sosem segitett sehogy.
2022. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van olyan ember, akinek segít a csoport, és van olyan, akit zavar.

Kifejezetten szomatizáció kapcsán nem hiszem, hogy találsz támogatói csoportokat, mert ez így nagyon tág. Van, akinek hipochondria, másnak hasmenés formájában jön elő, de egy csomó más variáns is van. De a tünet alapján már találhatsz, pl az IBS-re van.

A pszichológusoknak vannak csoportos foglalkozásai is. Amit könnyebben találsz, az a lakhelyed környékén a csoportos autogén tréning, művészetterápia, pszichodráma, vagy más ilyen közösség. És itt megélheted, és bajról, és ki fog derülni, hogy rengeteg embernek vannak kisebb mértékben, de hasonló szomatikus tünetei.


Ha nagyon nem találsz csoportot, akkor csinálj egy Facebook csoportot te, és idővel kialakul egy közösség.

2022. máj. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, nálam ma diagnosztikálta ezt pszichiáter. Szóval ne érezd egyedül magad.
2022. júl. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És Te milyen tüneteket érzel?
2022. júl. 16. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!