Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nehezen/rosszul alvók: nektek...

Nehezen/rosszul alvók: nektek mi vált be a pihenéshez? Ti tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

Olyan, mintha csak két időpont lenne a nap folyamán, amikor el tudok aludni, éjfél előtt, illetve kora reggel. Ha valami miatt megzavarják az éjfél előtti elalvásom, utána egyszerűen kipattan a szemem, felébredtek, forgolódom/pörgök reggelig. 2-3 órákat alszom emiatt az utóbbi időben...


Sajnos a párom éjjeli bagoly, és van egy hiperaktív macskánk. A lakás kicsi, és bár valamennyire el tudok szeparálódni, és már füldugóval alszom (sajnos nem szűr tökéletesen), az utóbbi időben párom munkahelyi gondjai miatt ő még aktívabb/stresszesebb éjjel, amitől persze én is még érzékenyebb leszek.


Úgy érzem, mintha ki lennék túrva az életemből, csak annyit szeretnék, hogy lehessek 10-hajnali 1 közt abszolút csöndben, sötétben, pihiben, mert CSAK úgy tudok elaludni. Sajnos ez nincs meg, én meg egyre jobban szétcsúszom.


Nektek mi vált be esetleg hasonló helyzetben?


2022. máj. 2. 15:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%

"utóbbi időben párom munkahelyi gondjai miatt ő még aktívabb/stresszesebb éjjel,"


Ezt nem értem, stresstes és?

Kiabál? Csapkod vagy mit zajong?

2022. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Mit jelent, hogy a partnered még aktívabb/stresszesebb? Ha álmában emiatt nyög, meg forgolódik akkor azt hosszabb folyamat rendbe tenni, ha járkál, zsezseg, akkor meg egy büdös nagy bunkó aki nincs rád tekintettel, arra is más megoldást lehetne ajánlani. Füldugóból vedd a viaszosat, az tökéletesen zár. Melatonin, max 5 mg, ez nem vényköteles. Ha vényköteles altató is zsóba jöhet ott alvás előtt 3-4 órával ne egyél és éhgyomorra vedd be, elég fél szem is belőle, azt meg úgyis kitapasztalod. Próbáld, mikor másnap nem kell menj sehova és meglátod hogyan hat rád. Van, aki meg sem érzi másnap, van aki kóvályog, alkat kérdése.
2022. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha magával az elalvással van problémád próbáld ki a Bio-melatonint. 3mg-os, de be lehet venni a dupláját is. Fél-háromnegyed óra múlva jönnek az álommanók. Ha átalvásos gondod van...na az az, amire én sem tudom a megoldást.
2022. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 gublug ***** válasza:
75%

Én javasolnék valami egész mást. A Domján László féle agykontrollból az Alvás kontrollt.

Ezt be kell gyakorolni, de ahogy a neve is mondja, kontrollod lesz az alvásod fölött. Tehát, ha helyesen gyakorolod be, ott alszol el és addig ameddig akarsz. Még egyszer mondom, az agykontroll nem istenképző, de elmédet tudod edzeni. Ha gyakorlod menni fog. Jobb mintha gyógyszereket szednél meg folyton a füledet bedugnád. Tudom miről beszélek, mert én szeretek csöndben aludni. Zajban nem tudok, de néha elkerülhetetlen. Ezért én megtanultam a légzésemet figyelni és úgy elaludni. Ezt te is megtanulhatod, de az alvás kontrollt is. Ha érdekel írj rám, átküldöm a jegyzetet.

2022. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amíg egyedül laktam, fantasztikusan aludtam. Semmi inger, semmi zavaró hatás. Csönd, sötét, hűvös...


A fő gond az elalvásnál van, nem az átalvás a baj. Ha már alszom, de felébredek pl pisilni, akkor olyan kóma vagyok, hogy azonnal alszom tovább. Még a rám ugró macska se zavar, ha már alszom pár órája.

Ami borzasztó érzékeny nekem, az az elalvás. Maga az a folyamat, ahogy az ébrenlétből belesüllyedsz az álomba, lekapcsol az agyad, elernyedsz, stb. Na, ez az, ami nekem csak este 11 körül, illetve reggel 6 körül jön el, ez az "elalvási időablak". Ha ebben a szakaszban megzavarnak, felriadok, és lőttek az alvásnak. Még ha légzéstechnikával le is higgadok, csak a szememet nézem belülről.


Köszönöm a melatonin tippet, illetve az agykontroll is érdekel, írok.


Párom úgy zsizseg, hogy alapból egy harsány figura, aki szeret villanyfénynél tenni venni reggelig, és miattam nagyon lekorlátozza magát, de néha megfeledkezik erről. Tegnap csak annyit csinált, hogy véletlenül elejtette a tányért a nagyszobában, de én pont elaludtam volna, és pont felriadtam... és onnantól lőttek az alvásnak.


Vényköteles szert nem szeretnék szedni, próbáltam anno a Frontint, de borzasztó hangulatingadozásokat és pánikrohamokat okozott, holott addig ilyet sosem tapasztaltam.

2022. máj. 2. 16:32
 6/29 anonim ***** válasza:
85%
Más teljesen a Xanax mint az altató. Ha nem jönnének be a praktikák akkor írass házidokival 1 Stilnoxot és ahogy írtam felesbe éhgyomorra próbáld meg. Tízenvalahány szemes egy doboz, nem nagy tétel ha nem jön be, vagy, ha rendeződik a probléma. Mert nyilván te is a stressz miatt nem tudsz elaludni, szóval ezirányban vizsgálódnék a helyedben. Az elalvási nehézség/képtelenség csak a tünete valaminek, amit hosszútávon ki kellene iktass az életedből.
2022. máj. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Leginkább sajnos ez a stressz az oka. Hogy nincs körülöttem nyugalom. Hogy úgy érzem, mintha az alapvető életfeltételekhez való jogom sérülne, én pacsirta vagyok, ő bagoly, a lakás kicsi, és nem tudom magam kipihenni az éjjeli zörejei és óvatlan tevékenységei miatt.

Régen ez nem volt ennyire vészes, csak most a munkahelyi dolgok miatt ő se nyugodt, másképp viselkedik, az egész légkör... feszültebb. Ez a feszültség pedig eleve gátolja az éjjeli békém.

Nehéz ügy.


És már dühös vagyok a kialvatlanságtól, ez a stressz csak nehezíti az alvást, és itt az ördögi kör.

2022. máj. 2. 16:53
 8/29 gublug ***** válasza:
100%

Teljesen megértem, és együtt érzek!

Ha szeretitek egymást ne engedd, hogy rávetísd a haragod. Hisz semmi sem tart örökké. Elmúlnak a sz<r idők is, és újra rendbe jöttök.

2022. máj. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Szeretjük egymást, nagyon megértő, és ezerrel próbálkozik. Csak hát neki is nehéz, és sajnos nem tudunk a semmiből egy újabb szobát létrehozni, ahová éjszaka félrevonulhatok.

Próbálok kitartani és nyugodt maradni.

Köszönöm az eddigi tippeket és a megértést!

2022. máj. 2. 17:04
 10/29 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, átmenetileg nem tud elköltözni a párod?


Azt ugye tudod hogy balesetveszélyes rád nézve a kialvatlanság, hormonálisan megborít és gyengíti az immunrendszered!


A kínvallatás egyik eleme az alvásmegvonás.

2022. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!