Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha volt olyan családtagod aki...

Ha volt olyan családtagod aki öngyilkos lett, előtte hogy viselkedett?

Figyelt kérdés

Közvetlen öngyilkosság előtti napokra gondolok.

Hirtelen boldog volt, vagy korábban volt boldog aztán látszott rajta a szomorúság, levertség...

Lehet közeli ismerős is.



2022. máj. 4. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyám felakasztották magát gyermekkoromban. Az elmondások szerint előtte mondta, hogy megteszi, idegösszeroppanása volt. Sajnos csak legyintettek rá, hogy dehogy lesz öngyilkos, nem vette komolyan senki.
2022. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Most nyilván le leszek pontozva, de az esetek többségében aki tényleg megteszi, az nem írja le mindenkinek, hogy most megölöm magam, persze néha kerülhetnek krízis helyzetbe, de előfordul, hogy alapvetően vidám vagy épp élsportoló emberek fogják azt viszlát, sokszor olyan apró jelekkel közlik, hogy baj van, amit senki nem vesz észre.
2022. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos nekem is az a véleményem, hogy aki mondja az (többnyire) nem teszi, aki csinálja az meg nem mondja (mint a dédapám).


Viszont aki mondja valószínűleg van valami baja is, csak így “kiált” segítségért.

2022. máj. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg többségben az aki komolyan tervezi, az nem fogja mindenkinek mondani. Jelek persze vannak, de nagyon nehéz észre venni. Aki olyan mélységben érzi magát, hogy ezen gondolkodik komolyan, annak fárasztó, és sajnos elhanyagolható , hogy másokat tájékoztasson, szóljon róla. Ilyenkor nem vágyik már törődő üzenetekre, beszélgetésekre, nem keresi a figyelmet . Nagyon ritka, hogy innen vissza hozzanak bárkit is. Sőt, inkább kinnak érzi meg, hogy segíteni akarnak neki, mikor ő már elhatározta magát. Olyankor egy olyan érzelmi dolgot kellene átlépni, ami miatt épp teszi. Nem értik, nem érzi, hogy törődnek vele, vagy egyéb. De sok esetben keso, maximum az tud egy ilyet megakadályozni, aki maximálisan ismeri az illetőt, és tud az érzéseire hatni, illetve felismeri azokat. Ezt úgy mondom, hogy több ilyen tanúja voltam, és én magam is csak így fordultam vissza. Egy hozzam távol álló barát ismerte fel teljesen véletlen, és a lelkemre hatott, nem hagyott magamra. #2 nem érdemel lepontozast .
2022. máj. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!