Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erősödő szorongással és...

Erősödő szorongással és félelem érzettel pszichológushoz kéne mennem?

Figyelt kérdés

Általában akkor jön elő a magánytól való szorongásom, mielőtt elaludnék, csukva van a szemem és még kavarognak a gondolataim, de már nem vagyok teljesen ébren.


Nincs párkapcsolatom, nincsenek barátaim, munka után mindig itthon vagyok.

Csak a 4 fal között érzem magam biztonságban és hagynak békén az emberek.

Ennek ellenére igényelném a társaságot, szeretném elmondani valakinek mi bánt, mert egyre kevésbé tudom visszafogni a sírást ha egyedül vagyok a gondolataimmal.

Ha engedem, akkor órákig nem tudom abbahagyni.

Bezárva érzem magam a saját világomban, de ha elmondanám valakinek, azt hinné megjátszom magam vagy kezdek megbolondulni.

Nem tudom mi lesz a vége, de voltak olyan gondolataim, ahonnan nincs visszaút...


Mit tegyek? Keressek fel egy pszichológust?

Komolyan venne egyáltalán? 30N


2022. máj. 5. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, keress! Nekem sématerápiával van pozitív tapasztalatom, lehet neked más segítene.
2022. máj. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én ebben a cipőben jártam, bejelentkeztem államiba (itt pszichiater lát el először). Kaptam 5mg Scippát, mert nem először fordult ez elő és komolyabb pánikrohamokat kaptam buszon, vonaton, boltban stb. Gyanítom a 1,5 ev Covid elszigeteltség után egy kissé agorafóbiás lettem. Azóta amúgy sokkal jobban vagyok, nekem is voltak nagyon-nagyon negatív gondolataim, egyetemen is nehezen teljesítettem. Nekem annyiban könnyebb; hogy barátaim vannak, van társaságom munkában is. De amikor rosszul voltam teljesen elzárkóztam és nem érdekelt senki tanácsa, egyenesen zavart és agresszív lettem tőle. :( Pedig nő vagyok. Hidd el, a te problémádra is van gyógyír, kombinalt terápia szükséges gyógyszerrel és kell legalább 2 hónap mire igazán érdemi változást éreznél.ezért kell miharabb megkezdeni. Nem kell félni a gyógyszertől, azért van, hogy a nem jól működő hormonrendszer helyrebillenjen, és akkor kevésbé lesz állandó sírási késztetésed. Nálam a napi 1-3 sírás lecsökkent heti 1-re. :') Ezzel már együtt tudok élni.
2022. máj. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Komolyan venne!
2022. máj. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék gyógyszert szedni.

Véleményem szerint csak elnyomja a problémát, és mellékhatásokat okoz.

2022. máj. 6. 14:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 2-es. Én is 7 évig próbáltam tenni ez ellen, nem akartam gyógyszert szedni, de van az a szintű szorongás/depresszió amin kizárólag a beszélgetés nem segít. De ezt majd a szakember úgyis eldönti. A szerotonin háztartás zavara egy hormonális probléma és ezek a gyógyszerek ezt hivatottak rendbe tenni. Minden gyógyszernek van mellékhatása ez igaz. De erre is úgy kell tekinteni, mint mondjuk egy pajzsmirigy problémára. Senkinek sem hiányzik, de gyógyszer nélkül az sem gyógyítható.Vannak betegek akikkel gyógyszer nélkül érdemileg beszélgetni sem lehet. De mint mondtam esetedben ezt eldöntik a szakemberek. Mielőbbi jobbulást!
2022. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Addig kell a gyógyszer, amíg még a terápia nem hat.
2022. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia, igen mindenképp jó lenne, nem véletlen merült fel benned. Ne halogasd.
2022. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!