Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy bipoláris zavarral...

Milyen egy bipoláris zavarral küzdő ember élete, mit kell erről tudni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akiről megtudtam, hogy bipoláris. Hogy mennyire súlyos, azt nem tudom, gondolom ez eltérő mértékű mindenkinél.

Neten utánaolvastattam dolgoknak, de érdekelnének személyesebb beszámolók is, akár olyanoktól, akik saját maguk küzdenek ezzel, vagy közeli családtagjuk, barátnőjük/barátjuk, testvérük, hogy milyenek az ilyen emberek, mennyire nehéz velük, hogyan hat ez másokra stb.?



2022. máj. 6. 12:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
46%

10

Akkor mi már leveleztünk. :)

2022. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
33%

Rólam nemrég derült ki hogy az vagyok és azt hittem csak sima depresszió, de nálam annyira kevert ez az egesz hogy meg sem tudnám mondani hogy mikor milyen szakaszban vagyok…

Éveken keresztül az volt a legjellemzőbb hogy panikrohamot kaptam mikor jött egy ilyen durva magányos, kilátástalan kietlen hullám ami annyira beszippantott hogy ilyenkor elvesztem az eszem és a földön sírva fetrengek. Mikor ebből kijövök akkor meg nyugodt euforikus érzésem van. De csak pár percig… egy igazi pokol ez

2022. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
35%
Az, valódi pokol, és a gyógyszerek sem jelentenek gyógyulást.
2022. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%

12

Ez nem hangzik bipol-nak. Biztos, hogy jó a diag?

2022. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
66%

12, nem tudom… pszichiáteri vélemény

De mellette nekem van személyiségzavarom és szorongasom is

Az biztos hogy nálam nincs olyan hogy 3 hónapig jo aztán 3 hónapig rossz… lehet hogy ami nekem van arra nincs is diagnózis

2022. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

15

"A mániás depresszió lefolyása

A hangulatingadozások fázisainak gyakorisága szerint megkülönböztetünk normál vagy klasszikus, rapid, ultra rapid és ultradián ciklusú lefolyást.[28][29]


Klasszikus

Évente négy hangulatingadozás.

Rapid ciklus

Évente több mint négy hangulatingadozás.

Ultra rapid ciklus

Havonta több hangulatingadozás váltakozik.

Ultradián ciklus

Egy napon belül váltakoznak a fázisok. Nagyon nehéz megkülönböztetni a kevert fázistól."

wiki


Pont azt akartam kérdezni, hogy nem vagy-e borderline sz.zavaros.

2022. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon nehéz kielemezni ha benne van az ember. Klasszikus biztos nincs. Sok időt töltöttem egyedül, úgy hogy nem dolgoztam, nem csináltam semmit, otthon a gyerekkori szobámban, ez az időszak már nagyon osszemosódik…

Igazából mindegy is, mert gyógyszert nem sikerül eltalálni

Meg rosszul vagyok tőlük

2022. máj. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
És amikor mániás epizódotok van, mit csináltok? Olyanokat hallottam, volt aki pl 10 millás autót akart venni nulla pénzből, ilyenek.
2022. máj. 6. 16:34
 19/26 anonim ***** válasza:
12%
Pasiztam ezerrel, sok pasi ágyában megfordultam, elköltöttem 11 millió forintot (igen jól olvasod), és pörögtem mint aki non stop energiaitalt iszik.
2022. máj. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

17

Nem mindegy. Akkor terápiára kéne menned. Próbáltad már?

2022. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!