Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan bipoláris...

Bárzsing kérdése:

Van itt olyan bipoláris zavarral küzdő egyén, aki élt már át kevert epizódot, vagy ultradián lefolyású a betegsége?

Figyelt kérdés

Megosztanátok, milyen érzés ez?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 1. 16:24
 1/9 Arnold901005 ***** válasza:
92%

Jelen! :D


Nálam úgy van, hogy nem tart el huzamosabb ideig egy-egy "epizód", tehát nem úgy van, hogy hetekig, vagy hónapokig pörgök/letargikus vagyok, hanem akár napok, vagy órák alatt megváltozik a hangulatom és egyik végletből a másikba kerülök. Teljesen olyan, mint egy hullámvasút. Ha pörgök, azt is kimerülésig, ha pedig lezuhanok, akkor azt is úgy, hogy nagyon közel vagyok ahhoz, hogy végleg kárt tegyek magamban (már előfordult kísérlet). Nincs kontroll sem a pörgésnél, sem a letargiánál.

2014. jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mintha csak egy nagyon keskeny határvonal létezne a "nagyon jó" és a "nagyon rossz" között, és bármikor átbillenhetsz egyikből a másikba.
2014. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyan esetleg volt, hogy ezek a hullámzások jobban eltolódtak egy bizonyos irányba? Pl. hogy inkább mély depresszió és a közel normális, vagy a mánia és a közel normális hangulat között ingadozott egy hosszabb ideig?
2014. jan. 1. 21:41
 4/9 Arnold901005 ***** válasza:
100%
"Olyan esetleg volt, hogy ezek a hullámzások jobban eltolódtak egy bizonyos irányba? Pl. hogy inkább mély depresszió és a közel normális, vagy a mánia és a közel normális hangulat között ingadozott egy hosszabb ideig?" - Igen, szokott ilyen is lenni. Én már átéltem szinte a teljes "skáláját" a hangulatoknak. Voltam már nagyon lent - most is ott vagyok, voltam már nagyon felpörögve, volt naponta, vagy óránként változó a kedvem és volt ez, amiről most beszélünk, hogy eltolódott egy kicsit és nem kizárólag a két véglet között mozgott a hangulatom, hanem a normális és a pörgés/letargia között.
2014. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És téveszmék is szoktak jelentkezni arra a rövid mániás/depressziós időre? Aztán mondjuk pár perc/óra múlva, amikor már normál hangulatban vagy, rájössz, hogy téveszméid voltak? Ha esetleg voltak, tudnál példát mondani?
2014. jan. 3. 13:23
 6/9 Arnold901005 ***** válasza:
Mániás szakaszban nincsenek, viszont állítólag vannak téveszméim (skizo), csak én nem fogadom el, hogy skizo vagyok, sem azt, hogy téveszméim vannak. De amire azt mondják, hogy téveszme: érzem, hogy figyelnek, követ a műhold, ellenem akar mindenki fordulni, stb. ...és ne hiszi el nekem senki. :/ A hangokra is azt mondják, hogy csak én hallom. Na mindegy...
2014. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is bipoláris vagyok. Az orvosom mindig azt írja kevert fázis. De én úgy érzem nem én vagyok beteg, hanem az élethelyzetem hozza ki ezt. Konfliktus a családtagjaimmal.. Azt érzem a sors is ellenem van. Reggel még nyugalom, aztán délután minden rossz. Öngyilkossági gondolatok... Nagyon egyedül vagyok. Néha szeretnék nem létezni...
2014. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
MMPI és Rorschach-teszt is készült nálad, vagy ezek nélkül is ki tudták mondani a diagnózist?
2014. jan. 9. 22:03
 9/9 anonim ***** válasza:
93%
Éppen ezt élem meg már egy hete. Mostmár totál kivagyok. Ugrálok, táncolok, énekelek, és mondjuk leejtek egy kanalat és totál összeomlok. Sírok, nem akarok élni, dülöngélek a sarokban. Aztán hulla fáradtnak érzem magam és csak bámulok. Aztán nekiállok edzeni, pörgök ezerrel. Aztán mondjuk megfájdul a kezem (valószínű az edzéstől, mert túlhajtom magam) és megint jön a letargia, a semminek nincs értelme, egy vesztes vagyok, és a legszívesebben egy sarokba bújnék, majd elkezdek haragudni magamra, mert ennyire selejt vagyok, és jön a dühöngés, esetleg kárt is teszek magamban. Aztán lenyugszom, megint jön az iszonyú fáradtság....és így tovább. És itt mondjuk csak a ma délelőttömet meséltem el. Már nagyon nehéz...
2014. jan. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!