Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy bipoláris zavarral...

Milyen egy bipoláris zavarral küzdő ember élete, mit kell erről tudni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akiről megtudtam, hogy bipoláris. Hogy mennyire súlyos, azt nem tudom, gondolom ez eltérő mértékű mindenkinél.

Neten utánaolvastattam dolgoknak, de érdekelnének személyesebb beszámolók is, akár olyanoktól, akik saját maguk küzdenek ezzel, vagy közeli családtagjuk, barátnőjük/barátjuk, testvérük, hogy milyenek az ilyen emberek, mennyire nehéz velük, hogyan hat ez másokra stb.?



2022. máj. 6. 12:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

20, nem hiszek benne. Semmit nem ér a pszichológus. A gyógyszerektől már irtozom. Irigylem azt aki már nem él. Szerintem szerencse ha valaki fiatalon hal meg, nem akarok megöregedni.

Nekem még a mániás szakaszok sem olyanok mint amit itt írnak vagy ahogy le van írva a neten

Csak ilyen feldobott rövidebb allapotaim vannak.

2022. máj. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
26%

18

Nem tudom, hogy most milyen szakaszban vagyok. Csak kezdek felpörögni. Én mániában (hipomániában) nem csináltam semmi klasszikus őrültséget (költekezés, szexuális szabadosság, gyorshajtás). Csak éppen k.rva hülye voltam. Alig aludtam, egyfolytában cigiztem, folyamatosan beszéltem ("beszélgettem"), rohangáltam fel-alá, remek ötleteim voltak, stb. A hipomániámnál még időben "lelőttek". A mániámnál már nem úsztam meg könnyen.

2022. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
18%

Például felpörgésnél ilyen jellegű zenéket hallgatok (újra és újra):

https://www.youtube.com/watch?v=3rXDedLK3Ck

Let's Get Ready to Rumble

2022. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
2022. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
49%

Nekem szerencsére nincs semmi ilyen bajom, de úgy 5 évvel ezelőtt közvetlen kollégák lettünk egy bipoláris nőcivel egy műszaki üzemben. Én már 4 éve ott dolgoztam, ő jött a céghez.

Kevesebb mint 1 évet voltunk kollégák. Részben miatta is mondtam fel mert elviselhetetlen volt.

Napi rendszerességgel hiányzott neki a marakodás az üvöltözés.

Ha nem szóltam hozzá akkor meggyanusitott hogy infót küldök a vezetőségnek a munkájáról. Vagy titokban lesem a telefonját.

Düh kitörése volt rendszeresen. Sokat sírt. A családja minden tagját szidta. Gondolhatjatok mennyire érdekelt.

Na most ezt képzeljétek el 5 nap 12 órás műszakban egymástól pár méterre.

Tiszteletben tartom az ilyen embereket. Elfogadom, hogy betegek.

Csak tőlem maradjanak távol.

Sajnálom őket amiért ebből a sok negatívumból tud csak állni az életük.

Az élet tud szép lenni és én inkább a kedves embereket keresem.

2022. jún. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
46%
Depi az kegyetlen. Akkor öngyilkossági gondolatok gyötörnek, és durván bántom magam (borderline is vagyok). A felpörgést szeretem, akkor semmi sem érdekel vagy izgat, csak mindenfélét csinálok, hosszabbak a napok (2-3 óra alvás elég), egy csomó ötletem és energiám van olyankor, és végre nem fájok belül. A valóság persze az, hogy hatmillió dologba belekezdek, de semmit nem csinálok végig, valamint amíg kaptam, felvettem mindenféle hitelt... most is túlköltekezem ilyenkor, de hitelt már nem kapok. Amúgy mánia nélkül baromi tudatos vagyok, mindent könyvelek...
2022. júl. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!