Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez derealizációs tünet vagy...

Ez derealizációs tünet vagy meg fogok vakulni?

Figyelt kérdés
Stresszes időszak után, egy hete kezdődött. Eleinte extrém fáradtsággal indult és a fényt túl erősnek érzékeltem. Később egyre gyakoribb lett. 2 napja viszont mellé a környezetem úgy látom, mintha más lenne mint szokott lenni. Nehéz megfogalmazni. Olyan mintha vak lennék, mégis látnék. Kissé ahhoz is tudnám hasonlítani, mint mikor felijedek alvásból és pár percig az agyam nem tudja feldolgozni amit látok.

2022. máj. 10. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus derealizáció. Nekem ehhez még hozzájön a deperszonalizáció, egy vegyi szorongás, fény, és hangérzékenység. Így együtt igazán finom közérzetet ad.
2022. máj. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megrémít, mert másoknál a látás probléma derealizációnál csőlátás, vagy ködös látás, vagy foltokat szoktak látni de nekem egyik sincs, csak nagyon bizarr módon furcsa, nem valóságos plusz amit leírtam a kérdésben.
2022. máj. 10. 08:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Olyan mint ha koszos lenne a képernyő?
2022. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, tisztán látok mindent. De mintha mégsem látnék. Nem tudom elmagyarázni jobban.
2022. máj. 10. 12:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is derealizációm van, és ezzel jár. Furcsán, ilyen fényesebben látok. Neked azóta elmúlt?
2023. máj. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Néha elő szokott fordulni.
2023. jún. 9. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!