Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás és mozgás?

Szorongás és mozgás?

Figyelt kérdés

Valóban segít a szorongáson a mozgás?

Nagyon erős szorongásom van,már a házból sem merek kimenni.

És mindenki azt mondja menjek csináljam,csak attól lesz jobb !

Tapasztalatok?



2022. máj. 11. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

igen, segít!

Próbálj erőt venni magadon, és kimenni. BIcajozni, futni, vagy akár csak sétálni...


Másképp lefelé vivő spirálba kerülsz... Nem mész sehová, depressziós leszel, még jobban szorongsz, még depisebb leszel, stb. :((((


A fizikai megerőltetés endorfin hormonokat szabadít fel.

2022. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már depis vagyok 😭😭🤣
2022. máj. 11. 11:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy nehezen mersz kimenni, arra van gyógyszer.

A mozgás plusszban nagyon jó, a testi, lelki egészséghez, kiegyensúlyozottsághoz kell a sport!

Én kocogok hétvégente 2 nap, emellett otthon tornázom. Jól kiegészíti egymást, nincs költsége.

2022. máj. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gublug ***** válasza:

Otthon is lehet mozogni. Otthon is lehet sportolni. És közben megjön a kedved, akkor kimégy és kint folytatod. Lehet egy hét múlva, egy hónap múlva. Böngéssz otthon végezhető gyakorlatokat. Mint pl. régen Béres Alexandrát videókazettáról nézték a nők és otthon a TV előtt tornáztak. A Youtubeon biztos találsz ilyet.


Van egy mondás: mozgásban az élet. Tehát a mozgástól felserken a szervezet, és ahogy írták előttem, még endorfin is szabadul fel.

2022. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!