Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van más is, aki a képzeletében...

Van más is, aki a képzeletében éli az életét?

Figyelt kérdés
Elvégzem a napi teendőket, de közben is és a nap minimum 16 órájában azon kapom magam, hogy képzelgek. Szituációkat pörgetek le akár olyan emberekkel, akik pont mellettem állnak, pillanatokban, amik épp akkor zajlanak, csak másképp képzelem magam a helyzetekbe. Nehéz elmagyarázni, de van az életem és van egy, ami a képzeletemben játszódik. Olyan, mintha egy könyvet olvasnék közben, vagy mintha egy narrátor mesélne az elmémben, aztán nyugtázom és annyiban marad.

2022. máj. 12. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Kanos vagy értjük. Hát figy próbálj meg elmenni melózni.
2022. máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Én is ilyen vagyok. De már kiskorom óta, igaz én könyvet is írok a karaktereimről.
2022. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem így, de igen, már 20 éve...
2022. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is hasonló... van egy másik életem fejben a sajátom mellett. A valóéletből merítek ötleteket ehhez a "történetíráshoz". Az az ijesztő benne, hogy másik nemhez tartozónak képzelem magam. Nem vagyok transznemű, mégis, ez olyan furcsa... ráadásul a saját magam fiktív ideálját "alakítom". Senki nem tud róla, senkinek nem mondtam el, és nem is tervezem.
2022. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1 nem tudom mi akadálya lehet kanosan dolgozni, nekem megy, de sajnálom, ha te nem tudod összeegyeztetni a kettőt. :D A pikáns képzelgések megmaradnak az esti órákra, egyébként olyan apróságokra kell gondolni, mint máshogy levezetett párbeszédek, más mozdulatok… mint mikor valaki utólag képzeli el, mit kellett volna egy veszekedés alkalmával mondani, csak nálam ez közben zajlik és nem veszekedés a tárgy, hanem mindennapos semmiségek. Vagy hogy épp nyerek a lottón, de ez megint más, elérhetetlen kategória.

A többi válaszolónak: ez kihat a mindennapi életetek normális megélésére? Akadályoz titeket, vagy egyáltalán nem zavaró? Engem nem, de néha úgy érzem, hogy nem élek meg megfelelően minden pillanatot.

2022. máj. 13. 07:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Közben átolvastam, hogy az nem “így”, hanem figy. rövidítés volt az #1es válaszában, bocsi. De a tényen nem változtat, hogy dolgozok is, mégis a fél èletem egy álomvilág. :D
2022. máj. 13. 10:49
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Igen Én is.
2022. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!