Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Meg fogok bolondu...

Mi lehet ez? Meg fogok bolondulni.

Figyelt kérdés
Sok lelki terhet cipelek, van amit soha nem fogok megérteni, hogy miért kellett történjen, az ami történt. Stresszes az életem, a legtöbb kapcsolatom megszakadt és nem akarok mást kialakítani. A legtöbbször úgy érzem magam mintha csak megfigyelő lennék, mintha ott sem lennék, mintha csak egy üvegfal mögül nézném az emebereket. Belenézek a tükörbe és nem hiszem el, hogy ez vagyok én, olyan idegen érzésem van és ez nagyon megkavar. Mi lehet ez? Úgy érzem kicsi választ el attól, hogy elengedjek mindent és megbolonduljak.

2022. máj. 17. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Tipikusan az az eset, amikor kellene egy pszichológus, aki átsegít ezen a helyzeten.
2022. máj. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus, beszéld ki.
2022. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az érzés neve deperszonalizáció (magyarul kb elszemélytelenedés, elidegenedés önmagunktól). Ez egyfajta érzékelési zavar, észlelési torzulás, az agy csinálja. Gyakori tünete a depressziónak, szorongásnak, stressznek, pániknak. Sok egyéb is tud ilyet okozni, fű, alkohol, fáradtság, ijedtség, gyógyszerek mellékhatása, vagy elvonási tünete. A DP önmagában teljesen ártalmatlan, kb mint egy fülcsengés, de rém zavaró az biztos. Most nem írok regényt róla, sok cikk van róla a neten.
2022. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!