Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdem elveszíteni az érzéseim...

Kezdem elveszíteni az érzéseim feletti kontrollt? Van ilyen? Akaratlan sírás?

Figyelt kérdés

Nem voltam sosem túl stabil lelkileg. 22 éves vagyok kiskoromtól túlzottan fontosnak tartom mások véleményét, túlgondolok minden apróságot. Én ha ideges vagyok azt próbálom úgy csinálni hogy azt ne vegye észre senki, nehogy zavarjon bárkit is a jelenlétem. Magamba folytom ezeket a dolgokat még ha tudom is hogy nem kéne mégis ez a könnyebb út nekem. (Erről sokat tudnék beszélni de most nem fejteném ki)


Az utóbbi időkben azt vettem észre hogy már a legkisebb kudarc is azt váltja ki belőlem hogy könnybe lábad a szemem.. és borzasztó kellemetlen mert valójában tudat alatt pont leszarom azt a kudarcot, mégis azon kattogok milyen gáz lenne már ha ezen még sírnék is és meg is indul a könnyképződés.. ez beszarás én még ilyet nem láttam. És pl van egy komoly beszélgetés több kollégával és valaki szóbahoz engem folyik a könny a szememből de valójában nem akarok sírni vagy ilyenek teljesen úgy érzem magam mint azelőtt.. és már szóba is hozták hogy ilyen érzékeny vagyok vagy mi aztán közbe egyáltalán nem erről van szó. Nem tudom irányítani magam vagy én nem értem.



2022. máj. 20. 18:14
 1/2 A kérdező kommentje:
És nem arról van szó hogy zokogva sírok egyszerűen folyik belőlem a könny szó szerint. De teljesen rendben érzem magam mellette, én nem érzek szomorúságot ilyenek, de belülről valami megindítja mégis ezt a dolgot
2022. máj. 20. 18:17
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tudatos, meg akaratlagos sírás, szóval azért sírsz mindenen, mert már annyi mindent visszafogtál, hogy már képtelen vagy ennél több mindent elviselni, bármilyen kis apróságról is van szó.

Mint amikor csurig van egy pohár, ha még egy csepp víz beleesik, akkor elkezd kifolyni belőle a víz.

2022. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!