Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szülőként hogy kell hozzáállni...

Szülőként hogy kell hozzáállni nagyon mentális beteg gyerekhez? Már nagyon elegem van belőle.

Figyelt kérdés

Bevallom nem vagyok egy nagyon gondoskodó, közvetlen anya. Nekem is volt sok sérelmem, ezen nem tudok változtatni.

A gyerekem egész élete egy katasztrófa. Mindig is magányos volt, sosem voltak barátai, láttam az ambuláns lapját hát vagy 4-5 nagyon rosszul hangzó betegség fel volt sorolva.

26 éves, küszködik a munkával, volt hogy tényleg nem tudott már dolgozni, lefogyott, teljesen összezuhant, nem fürdik, akkor hónapokig csak otthon tesped, bevallom én ilyenkor nem nézek rá, hagyom magában a szobájában. Szerintem nekem nem kötelességem már ilyen idősen eltartani, ezért nem figyelek arra hogy eszik vagy sem. Én főzni nem szoktam, maximum a páromnak.

Sajnos az apja is beteg, valószínű ő is azért lett ilyen, meg gyerekkorban terrorizálta is, ordított vele meg velem is, kritizálta, erőszakos volt velünk.

Valamiért én az apjának meg tudtam bocsátani, neki nem.

Egy szép lány, mindig mondom neki, hogy válasszon már végre magának párt, de ő azt mondja undorodik a férfiaktól. Ennyi idősen még szűz, soha nem volt senkije

Őszintén sokszor már nagyon irritál hogy ilyen, ezért sokszor már a fejéhez vágtam sok csúnya dolgot, a barátoknak is panaszkodtam róla, elmondtam hogy milyen szerencsétlen, meghogy öngyilkos akar lenni a hülyéje. ami sajnos visszajutott a fülébe, azóta még nagyobb dührohamai vannak és szar anyának hív.

Felhozza ellenem hogy volt egy abortuszom, és elvettem tőle a testvérét, de az csak az én dolgom hogy nem akartam még egy gyereket, biztos az is ilyen beteg lett volna.

Arról nem tehetek hogy nekem egy párkapcsolat fontosabb, mint ő. Végre találtam valakit, látom rajta hogy féltékeny, amiért kimutatom neki a szeretetem. Ha látta hogy főzök neki és beviszem tálcán az ebédet, akkor is láttam hogy majd felrobban a dühtől.

Orvosok eddig nem segitettek rajta

Hogy kell ilyen beteg őrült gyerekhez hozzáállni?


2022. máj. 23. 07:00
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
96%
Mindkettőtökön segíteni kell, ha ez igaz amit itt leírtál.
2022. máj. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Először téged kéne "rendbe tenni", hogy tudjál segíteni szerencsétlen lányodnak.
2022. máj. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
93%
Téged is, őt is meglehet érteni. Jó lenne ha nem egy fedél alatt elnetek. Ehhez neki a kora már megvan. Így viszont, hogy mentális gondjai vannak, küszködik a munkával, hát ez nehéz helyzet. Talán a csakadsegito tudna segíteni vagy tippet adni.
2022. máj. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
92%

Mivel a te hibád (és az apjáé), hogy ilyen problémái vannak, ezért magadat kellene hibáztatnod, amiért ilyen lett és nem a lányodat.

Mindkettőtöknek pszichológusra lenne szüksége és a lányodnak támogatásra (ha már eddig soha sem kapott)

2022. máj. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
93%

Vedd figyelembe, hogy önhibáján kívül beteg, ezt súlyosbítja, hogy nem segítesz neki. Neki nem főzöl stb Hogy eshet ez neki?


Ne beszéld ki másoknak a betegségét.


Akkor sem gondoskodnál róla, ha lebénulna és nem tudna dolgozni, főzni, egyedül fürdeni?


Mindkettőtöknek pszichológusra van szükség. Úgy látszik, h nem eléggé szereted, amiről ő nem tehet.

2022. máj. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy a családban tapasztaltak okozták a betegségér pl borderline zavar, c-ptsd ilyenből alakul ki.
2022. máj. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
98%

"Arról nem tehetek hogy nekem egy párkapcsolat fontosabb, mint ő."


Erről valóban nem, nyilván neked is megvan a saját múltad "története". De dolgozhattál volna magadon, hogy a gyerekedet IS el tudd fogadni, nem csak a párodat. A lányodnál a gyökerek lazák. És erre nem lehet várat építeni. Egyedül nem fog neki menni, kellenél (kellettél volna) hozzá te is. Talán még nem késő.

Családterápia?

2022. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt kegyetlen volt olvasni. Én inkább a lányod sajnálom mint téged.
2022. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

"szar anyának hív"


Hmm.

2022. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

De legalább a szülőket még így sem hordják le mindennek, mint amikor a gyerek írja ki, hogy mentális beteg és nem foglalkozik vele a szülő. Olyankor a gyerek el van hordva minden szarnak, a szülő meg fel van magasztalva az egekig, hogy neki milyen nehéz lehet egy mentális beteggel. Érdekes ennek a pszichológiája azért.

Minden igaz amit leírtam, azon sajnos nem kell aggódni.

2022. máj. 23. 11:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!