Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nemtudom élvezni az életet...m...

Nemtudom élvezni az életet...mérgező vagyok magamra és a környezetemre is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 25 éves lány vagyok és úgy érzem, nem tudom élvezni az életet.

Telt vagyok, 15 kg-t fogytam tavaly. De jelenleg folyamatos falási majd éheztetési rohamaim vannak. Vagy undorodom a kajától, vagy mindent is megennék. Ennek ellenére a külvilág fele rendszeresen azt mutatom, hogy egy tök stabil nő vagyok.

Nem tudok smink nélkül megjelenni sehol, még a boltba is sminkelnem kell, és belőni a hajam, mert folyamatosan azt érzem, hogy mindenki engem néz, hogy milyen csúnya vagyok. Pedig a munakatársaim, a betegeim (nővér vagyok) folyamatosan bókolnak, hogy milyen szép és csinos vagyok. De

én a tükörben egy tokás undorító nőt látok akinek, van épp hogy pár szál haja és ocsmány mosolya. Emiatt folyamatosan szorongok, és nem tudom magamat adni sehol...

A másik probléma pedig... egyre rosszabb emiatt a párkapcsolatom is...a párom szeret érzem de folyamatosan azon kattogok hogy az exei vékonyak voltak meg teljesen másak mint én...az egyik exe egy tipik lázadó goth csaj, a másik egy hippi csaj...de kb ez az izlése.

Én pedig vagyok egy divatfüggő, sminkmániás, változatos de inkább nőies, szoknyás, pin-up jellegű csaj.

De úgy érzem folyton, hogy velem csak megalkuvás miatt van...pedig ennek semmi jelét nem mutatja, de valamiért mégis ezt érzem... Néha bekattanok, és mindenféle hájas disznónak elhordom magam, de ő már inkább semmit nem mond... aztán mikor abba marad ez a hiszti hullám teljesen megbánom mert neki semmi köze ahoz, hogy én így érzem magam...de rettenetes szorítás érzek folyamatosan a mellkasomban... Igazából az is nagyon zavar hogy ő folyamatosan diétázik, számolja a kalóriákat és már így is elég vékony... de főleg a lábain látszik, hogy kis ropi lábak..pedig én szeretem a kicsit husisabb srácokat, de őt azt mondta ez nem érdekli mert így érzi jól magát... félek, hogy szex közben összetöröm emiatt nem merek felül lenni...teljesen bevagyok korlátozva ezek miatt a szexben is pedig mikor megismerkedtünk még 15 kg-val több voltam és még kb 15 kg felesleg van rajtam..(rajta vagyok, hogy leadjam, tudom, hogy fogynom kell)

Meglátok egy csinos tökéletes lányt az utcán és egyből elmegy az életkedvem... nem merek megenni egy fagyit mert csak azt érzem, hogy mindenki néz hogy "úristen ez a disznó fagyit eszik"...

Egyáltalán nem érzem sokszor nőnek magam... magas is vagyok...áh.. teljesen reménytelennek érzek már mindent...

Egyre türelmetlenebb vagyok, egyre könnyebben lehet felbosszantani és néha már el is szakad a cérna főleg a kollegáimmal szemben ha hülyeséget csinálnak... Lelkileg nagyon instabillá váltam az utóbbi egy évben és motiválatlanná, bár sosem voltam igazán az az életigenlő ember... de most kész káosz.

Sosincs energiám semmire, állandoan csak aludnék, ha itthol vagyok.. az is zavar, hogy a páromon is látom hogy már unja ezeket a kirohanásaiamat, de nem akarom elveszíteni... viszont vele is sokszor gondban vagyok. Tök jól esne, ha néha megdícsérne de max annyit szokott mondani, hogy "de jó ez a ruha" vagy azt hogy "jól nézel ki".. És nekem jól esne tőle, egy "gyönyörű vagy" és stb... Nem halad sehová az életem/életünk...egy albérletben szenvedünk én a kötelező 180 órám méllé még + 48 órázom, hogy tudjak félre tenni is... ő nem akar majd csak 5-10 év múlva házasságot vagy gyereket...

Itt vagyok, 25 évesen egy albérletben, messze a családomtól úgy hogy egyáltalán nem ismerem magam, nem motivál semmi, nincsenek céljaim...és utálom magam!

MIT TEGYEK?



2022. máj. 25. 01:25
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha egy vadidegen véleménye számít , nos a helyedben:

-Elhagynám a párom , a legfőbb oka, hogy zavar “a ropi lába” nyilván vicc, viszont ha ez tényleg ennyire zavar akkor nem ő lesz az igazi! Mert az igazinál semmi nem fog zavarni, a tökéletlenségével lesz tökéletes.

-Az úgy sok év múlva akar házasságot gyereket mindent elárul. Valószínűleg ő is keresi önmagát és sajnos jobb híján van veled.

Személyes történet lehúztam egy fiú mellett 3,5 évet mindent megtettem érte külföldre költöztem miatta, el tűrtem a megalázó viselkedését és a családja bántalmazását. De kiálltam érte. Mi lett belőle ?! Tippelj. Ki dobott mint egy rongyot, hogy pakoljam a bőröndöm és húzzak haza. Elmentem! Örökre. És életem legjobb döntése volt.

Par év múlva rá találtam a szerelmemre 2 hónap után össze költöztünk és már 6 éve tart. Összeházasodtunk, Házat vettünk es most babát várok.

Biztos vagyok magamban, es mellette szépnek érzem magam pedig nekem is mindig voltak önértékelési problémáim.


Tehát lépj ki a kapcsolatból találj magadra, keress hobbit fogadd el magad , válj függetlenné és utána a megfelelő társ megérkezik. Épp lehet a jelenlegi párod, ha ő az igazi vissza talál.

2022. máj. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem valamilyen testkép-zavarod van és ez az életed minden területére kihat. Jelen van a párkapcsolatban is, valószínűleg e problémával függ össze hogy mi zavar a párodban.

Szerintem pszichológus, párterápia, amelyek segíthetnek.

2022. máj. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Ne hallgass az 1-esre, ennyi információból azért elég meredek azt tanácsolni, hogy egyből hagyd el a párod. Nyilvánvalóan nem ő a szorongásaid forrása, hanem a testképzavar, étkezési zavarok, depresszió. Elsősorban ezzel kellene foglalkozni, pszichológust javaslok én is. Ha kórházban dolgozol, akkor talán könnyebben is be tudsz jutni a szakrendelésre. Minden ilyen zavar mögött valamilyen gyerekkori trauma áll, azt lenne jó feltárni és feldolgozni. Te is tudod, hogy az öngyűlölet, önbüntetés nem lesz megoldás semmire.
2022. máj. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez már szakembert igényel!
2022. máj. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
34%
Én tudom mi a bajod . Én is szenvedtem hasonló problémák miatt. Nálam nem tartott sokáig ,mert jött a felismerés ami közhely ha nem érted meg a lényegét. Bennem az exem váltot ki hasonló problémákat,mert túl sokat várt tőlem anyagi téren, és zavart,hogy nem tudom teljesíteni . Azt tanácsolom,hogy fogad el magad olyanak ahogy vagy. Ne hajszold a társadalom által eléd köpöt elkorcsosult ideálokat . Miszerint minden férfi ken és minden nő barbie baba . Ha megakarsz enni egy fagyit ed meg. Mához egy évre lehet mind meghalunk ahogy most áll a világ helyzete. A párod és az exei azért feszélyeznek mert nem tartod magad elég jónak a párodhoz.Jó vagy neki!. Ha nem lennél már a hippi vagy a rocker exét kefélgetné. Sok sikert ! Az élet egy játék , ne halj meg ugy ,hogy nem élvezted.
2022. júl. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!