Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » .Ti elmondanátok a tanáraitokn...

.Ti elmondanátok a tanáraitoknak, hogy mentális betegek vagytok?

Figyelt kérdés
Elmondanátok egy PTSD és skizofrénia diagnózist?

2022. máj. 31. 12:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnalhatnak*
2022. jún. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
72%
El kell hallgatni jobban jársz.
2022. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezzel nagyon rossz tapasztalatom van. Nekem szerencsére nincsen hasonló komoly mentális betegségem, viszont mindig szorongtam és ez az iskolában is megjelent mint probléma. Alapból is introvertált, csendes, nyugis, "el van magában" stb. féle személyiség vagyok, de így nagyon sokszor szorongva ültem végig az órákat, féltem nehogy felszólítsanak vagy kihívjanak felelni, nem mertem beszélni mások előtt, nehezen alakítottam ki kapcsolatokat, sokszor el is sírtam magam stb. A tanáraim ezt egyáltalán nem tudták megfelelően kezelni. Azt gondolom elég egyértelműen látszott rajtam, hogy valami baj van... ők ezt többnyire mégis úgy fogták fel, hogy csak ki akarom húzni magam a feladatok alól, sajnáltatom magam, hisztizek, lusta vagyok, buta vagyok és így tovább. Volt olyan tanárom, akivel többé-kevésbé meg mertem ezt beszélni, ő felhívta erre mások figyelmét is (jó szándékkal) és onnantól kezdve csak rosszabb lett, ugyanúgy jöttek a negatív megjegyzések és beszólások. Érdemben segíteni senki sem segített, nem éreztem különösebb odafigyelést vagy egyáltalán csak megértést irányomba, tehát semmiféle pozitív hozadéka nem lett. Egyébként most egyetemen is ugyanezt tapasztalatom, holott elviekben felnőtt emberek vagyunk mind és ehhez mérten kellene kommunikálnunk egymással stb., de a valóság az, hogy a legtöbb oktató olyan stílust enged meg magának ami szerintem minősíthetetlen. Úgyhogy én inkább szóba sem hozom, hogy bármiféle problémám van mert az eddigi tapasztalatom az, hogy az csak ront a helyzeten.

Ha esetleg neked van egy olyan tanárod, akivel úgy érzed, hogy ezt tényleg meg tudnád beszélni normálisan, megbízhatsz benne, megért téged stb., akkor én nem szeretnélek téged ettől eltántorítani. Csak azt mondom, hogy szerintem gondold át, hogy valóban elmondhatsz-e neki ilyesmit.

2022. jún. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
95%
Nekem belső szervi betegségem volt, nagyon súlyos és ez mellett erős asztmám volt. Az utóbbi miatt nem tudtam normálisan beszélni, mert fulladtam meg stb és mindkét sulimban egy-egy hosszú verset kellett mondanom, így féltem, hogy mocskosul fulladni kezdek ha megteszem. Diszkréten félre hívtam a tanárokat, bíztam bennük de csak kinevettek, hogy ilyen nincs és megcsinálom úgyis.. Az első betegségemmel kapcsolatban meg említettem az egyik számomra legkedvesebb tanáromnak, akiben a végletekig megbíztam, hogy konkrétan a veséim ultrahangozása miatt nem jövök majd dolgozatra, mivel rákérdezett és nem akarta hogy kerteljek. Eljátszotta hogy komolyan veszi majd mikor megvolt ez az egész jött hogy, "na minden rendben a veséiddel? ". De olyan gúnyos hangon kérdezte vigyorogva, hogy azt hittem ott ásom el magam, hogy minek említettem egyáltalán és az osztály is meghallotta ezt, ők is nevetgéltek a bajomon. Ekkor 13 éves voltam és azon a vizsgálaton mondták el, hogy lehet ki kell venni a veséim egyikét, mert egyszerűen leáll a működése és ki tudja mi lesz a másikkal... Válogasd meg, hogy kinek mondod el, ezek jó példák rá
2022. jún. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!