Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Diazepam vagy Alprazolam,...

Diazepam vagy Alprazolam, nagy a kulonbseg?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom ota szenvedtem elviselhetetlen szorongastol, paniktol. 27 voltam, mikor hajlando voltam elfogadni a Xanaxot (Alprazolam), es gyakorlatilag a diszfunkcionalis eletem folott kontrollt nyertem.

Otven vagyok, azota is gyogyszerrel tudok elni, de ugy barmire kepes vagyok a semmire se utan.

Jelenleg azert rettegek, mert par honapig csak Diazepamot kaphatok, otthoni neven Seduxen. Sosem szedtem, de ismeretsegeim szerint nagyon nem olyan.

(Mellekes, miert, de Angliaban vagyok es itt legalisan csak privat lehet Alprazolamot iratni, fizetnek, de macerasabb. Covid, lejart iratok miatt nem tudok meg hazamenni, a Magyar Posta mar evek ota a szuletesnapi kepeslapot is harom het utan kezbesiti, ha megjon. Ugy nez ki, egy honap utan a gyogyszerem veszhelyzetben van, mert nem jon. Legalisan nem is illene otthonrol kapni, mikor mar itt jarok orvoshoz. Neki egyebkent elmondtam, hogy ez az igazsag.)

Aki ezeket szedi, szedte, tudna mondani valamit a kulonbsegrol?

A nem idevago zombi-fuggo-kineziologushozmenj valaszokat nem, de a tobbit megkoszonom.



2022. máj. 31. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugye mindkettő benzo ezért olyan hatalmas különbség a hatásában nem lehet. Viszont a diazepam sokkal lassabban hat és tovább, nem is kell pl. napi 3x bevenni de nem is fogod olyan gyorsan megérezni a hatását. Szoktàk egyébként pont a hosszú felezési ideje miatt adni azoknak akik le akarnak szokni a xanaxról. Szóval ha másra nem is , de az elvonási tünetekre jó lesz.
2022. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A xanaxot nem tudtam vele felváltani. A xanax gyorsabban fejti ki hatását ahogy én érzem. Amikor diazepamot kaptam mert nem volt az orvosom, akkor hasonlóan reagáltam mint te. Több mg-ot vettem be, mint amit felírtak. A szorongáson segített, de nem olyan mínőségben mint a xanax.
2022. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom, 2-es. Azt hiszem, akkor az lesz, hogy megelozeskent veszem be, nem akkor, mikor erzem, hogy baj lesz.

Furcsa, hogy ennyire Ellensegnek van kikialtva a Xanax, mert ha nem piaval partydrogkent hasznalja egy hulyegyerek, akkor tokeletes es 23 ev utan nem fuggoseget okoz, pusztan ugy agonizalok, ahogy elotte. Mindig azonnal tudtam adagot csokkenteni, ahogy a korulmenyek engedtek.

Koszonom. Majd csak lesz utlevelem es beszerzem.

2022. máj. 31. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Tudom, hogy régi kérdés, ha még jársz erre válaszolnál kérlek? 2 éve szedem az alprazolamot, neked volt bármilyen mellékhatása, gyengébb vagy erősebb? Ennyi év alatt mi a maximális adag, amit egy nap be kell szedj, hogy segítsen? Köszönöm
2022. okt. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!