Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik, ha elmondom a...

Mi történik, ha elmondom a pszichológusomnak, hogy meg akarom ölni magam?

Figyelt kérdés
Mármint milyen lépéseket tenne meg? (Még kiskorú vagyok)

2022. jún. 2. 21:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%
Őszinte voltam vele igen, de csak gondolat volt. Rendes volt hogy megnevelt, azóta 3 év telt el és még mindig itt vagyok, szeretnek is.
2022. jún. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
41%

Értem, akkor "csak" suicid gondolat volt.(amit persze szintén nagyon komolyan kell venni)

Kifejezett szándék, terv, sőt, akár már "kitalált módszer" esetén az a forgatókönyv van, amit korábban írtam.

Az, hogy magáról a suicid késztetésről milyen módon tárgyal a szakember, az attól függ, hogy milyen tünetei vannak a betegnek, milyen a személyisége, az adott élethelyzete, mi van az anamnézisében, mi nyerhető a heteroanamnézisből.

Ez személyenként változó.

2022. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
41%

Nem fog zárt osztályra küldeni, ha ettől félsz, de még csak fejmosást sem kapsz.

A pszichhológus pontosan tudja, hogy a depresszió egy létező betegség, amit kezelni szükséges, ezért megkezdi a személyre szabott pszichoterápiát, esetleg mellette még egy pszichiáterhez is elküld.

Természetesen a kezeléshez, szülői engedély is szükséges, tehát őket is be kell vonni a terápiába.

2022. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
5%
Egyenesen zártra jutsz. Tapasztalat
2022. jún. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
94%

Ha suicid késztetésed van, konkrét tervvel akár, akkor valóban megtörténhet osztályos megfigyelés, ami 1-3 nap lehet.

Ehhez nem elég persze az, "hogy néha gondolok a halálra", vagy "nem akarok élni" gondolatok hangoztatása, hanem bizony egyértelművé kell tenni, hogy az a valaki nem csak gondol a halálra, hanem az első adandó alkalommal, eltervezett módon, meg is fogja tenni, amiről beszél.

2022. jún. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%

Milyen 1-3 nap?

Én semmit se csináltam és 1 évig akartak bent tartani.

2022. jún. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 hgwell ***** válasza:
42%

#16

Ejnye... :(

Suicid-ben zártosztály van ha túléled.

Mit nem tettél meg??

2022. jún. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
7%
nem próbáltam öngyilkos lenni. Mégis 1 évig akartak bent tartani
2022. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 hgwell ***** válasza:
21%

#18

Legalább sikerült kikerülni belőle.

Örülök hogy élsz.

2022. jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
7%
Amúgy is éltem volna vígan, de a gyógyszerektől majdnem meghaltam, hála a modern orvostudománynak Magyarországon
2022. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!