Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Deperszonalizáció/derealizacio?

Deperszonalizáció/derealizacio?

Figyelt kérdés

Eltávolodás az érzelmeidtől és gondolataidtól. A külvilágtól.

Aki kuzdott vagy kuzd ezzel a problemaval, elmult neki? Es mi volt az oka hogy kialakult?


2022. jún. 4. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam depresszióhoz társult annó tünetként, illetve nem tudom hogy van-e összefüggés de akkoriban kűzdöttem cukorproblémákkal, és hogy ha alacsony volt akkor hajlamos voltam derealizációra, deperszonalizációt egy nagyon enyhe formában tapasztaltam, és csak pár alkalommal.

Jelenleg már nem vagyok depressziós a kezeléseknek hála, és a derealizáció/deperszonalizáció is eltűnt, habár nagy ritkán még mindig előjönnek ha nagyon leesik a cukrom. De ez nem egy olyan dolog ami túl gyakran előfordulna, nem befolyásolja az életminőségemet túlzottan.

Annó próbáltam módszereket arra hogy kizökkentsem magam ebből a bódult/tudatmódosult állapotból, erős ingerekre jól reagáltam, mint hideg-meleg vízbe lezuhanyozni és egyebek.

Más ingerek nem váltak be, mert nálam derealizáció alatt tompult vagy torzult volt az összes érzékszervem, másképp érzékeltem a hangokat például, nagy ritkán társult hozzá egy enyhe vizuális hallucináció is (színt váltanak a tárgyak, hullámzás, nagyobbak vagy kissebbek lesznek a tárgyak körülöttem, stb). De szerintem érdemes kipróbálni pár grounding módszert, hátha valamelyik használ számodra :)

2022. jún. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Örülök hogy már nem vagy az és köszi a választ! Sajnos nekem krónikus már évek óta fennáll a probléma . Max időszakosan rosszabb, de egyébként változatlan szóval nálam a grounding már nem hiszem hogy sokat segit, de még nézelődök azért az irányba.
2022. jún. 5. 01:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!