Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenki átélt traumákat?...

Mindenki átélt traumákat? Akkor én miért nem tudom feldolgozni?

Figyelt kérdés
Rémálmaim vannak, folyton feljön az egész, stb.

2022. jún. 9. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki átél, a különbséget az okozza, hogy gyerekkorban mennyire "ingerlékenyre" lett behuzalozva az idegrendszered a környezet, család által, mennyi trauma ért akkor, mennyire volt egészséges gyerekkorod...

Akiknek minden rendben volt, egészséges megküzdési mód alakul ki, meg tud sok mindennel bírkózni, könnyebben, mint akinek nem.


De nagyon nagy trauma mindenkin kifoghat, emiatt ne okold magadat. Ha nem tudod elfelejteni, javaslok valamilyen terápiát, nehogy a nem feldolgozása rossz felé vigye a sorsodat. Nekem pl. egy ilyen hajszolt egy költözésbe, amit azóta nagyon megbántam. Ha feldolgozom a traumát rendesen, akkor nem döntöttem volna így. Szóval súlyos következménye is lehet, érdemes feldolgozni.


Akár azzal, hogy csak kiírod, kibeszéled magadból. Ha gondolod írd le vagy írd meg priviben, meghallgatlak!

2022. jún. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy mindenki elne at traumakat, pl engem nem ert meg semmi trauma az eletben.
2022. jún. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!