Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agyban dől el az egész?

Agyban dől el az egész?

Figyelt kérdés
Egy ideig szedtem altatót azzal a tudattal hogy biztosan hatni fog, aztán egyre többet kellett vennem belőle mert nem használt már az 1 és most már a sok sem használ mert elhitettem magammal hogy semmit nem ér és azt hiszem ezért nem használ már

2022. jún. 11. 07:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A gyógyszerek hatóanyagához való hozzászokás egy biokémiai folyamat. Kémiailag szokik hozzá az agy, ezért ugyanahhoz a hatáshoz egyre több kell. Ugyanez van az alkoholnál, drogoknál, nyugtatóknál, stb, de pl a csokoládéval, vásárlással, és minden függőséggel is.

Pontosan el tudom mondani, hogy mi történik az agyban egy függőség kialakulásakor, de most nem megyek bele.

2022. jún. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon durván abban dől el, én is egy ideig alszok. És jön egy olyan flash, hogy én ma úgyse fogok aludni mint tegnap. És nem is aludtam ma. Szóval igen, eléggé durva mire képes az agy. És nem tudod becsapni azzal, hogy azt mondod, hogy ma úgyis alszok. Mert már mélyen benned van az érzés, hogy nem tudsz.


Lehet kicsit kesze-kusza de sajnos nem aludtam semmit és nincsenek épp gondolataim így reggel.

2022. jún. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező: villámgyorsan hozzászokik a szervezet az altató adott adagjához, ezért kell emelni.

Az alvással kapcsolatos problémát kellene kideríteni, feltárni (ha még nem volt ilyen vizsgálat) szomnológus segítségével.

2022. jún. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg azt hogy mozogsz intenzíven 30 percet es probalj meg minel tobb olyan dolgot csinalni ami lefaraszt akar fizikalisan akar mentalisan napkozben. Ha nem jon alom a szemedre este, addig maradj a sotet szobaban csendben mig vegul el nem alszol. Nekem mindig bevált es ehhez nem kellett nyugtatot szedni. De azt is meg kell mondjam hogy eleinte nagyon nehez lesz elaludni mivel van hogy 2-3 orat forgolodsz, viszont ha ugyanakkor fekszel le mindennap akkor a szervezeted hozzaszokik ahhoz hogy tudja mikor lesz faradt es akkor mar altato sem fog kelleni az elalvashoz. Plusz en szeretek kicsit kemenyebb agyon aludni, nem szeretem azt ha besuppedek a puha agyba. A puha agy nekem max akkor jo ha ledolok kicsit pihenni.
2022. jún. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!