Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki csendes és visszahúz...

Ha valaki csendes és visszahúzódó, de vonzzák a durva dolgok, akkor az tényleg elmebeteg?

Figyelt kérdés

Rólam van szó, a valóságban nagyon visszahúzódó, félénk és csendes vagyok emberek között, ezt szinte minden új ember meg szokta említeni akit megismerek.

Viszont valamiért a legtöbb dologból a durvábbakat szeretem. Például zenéből metált és technot hallgatok, de ezekből is a legkeményebb core műfajok tetszenek inkább (deathcore, hardcore stb.) Sportból is egy veszélyes extrémsport a kedvencem, amit régóta követek és űzni is szeretném.


Nekem eddig így ez nem tűnt fel, de egy ismerősöm elkezdte mondani, hogy biztos azért szeretek ilyen dolgokat, hogy kompenzáljam azt amilyen a valóságban vagyok, meg olyanokat mond hogy csak simán szeressem azt ami tényleg tetszik. Azt is mondta már hogy elmebeteg vagyok, mert a jellemem és az ízlésem nem passzol. Ami nekem eléggé rosszul esik, mert én ezekért a zenékért és dolgokért tényleg élek-halok, de ő meg azt hiszi, hogy csak a személyiségemet akarom ellensúlyozni ezekkel. Egyébként meg hallgatok kpop-ot meg hasonlókat is, tehát szerintem egyensúly is van.


Nektek mi erről a véleményetek? Szerintem semmi összefüggés nincs valaki személyisége és ízlése között, és ettől még nem lesz elmebeteg.


2022. jún. 15. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
De van összefüggés a jellem és az ízlés közt, és valóban baj van, ha a kettő ilyen feltűnően eltér. A jellem nem az, amit kifelé mutatsz, te csak azért vagy a családod meg az ismerőseid felé jó gyerek, mert erősen korlátozva neveltek, meghúzod magad. Az igazi természeted a vadság, de mivel nem akarsz konfrontálódni, vagyis nem tanultad meg, azt félsz kimutatni, csak a zenei ízlésedben éled ki.
2022. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de az ismerősöd síkhülye, keresd értelmesebb emberek társaságát.

Ha még fiatal vagy, a visszahúzódó természet akár változhat is, hiszen ahogy tapasztaltabb leszel, nőhet az önbizalmad, levethetsz olyan dolgojat, amik nem tartoznak igazán hozzád, csak ráneveltek vagy rádrakódtak gyerekkori élmények hatására.

De ha tényleg csendes kis nyuszika vagy, akkor sincs a metállal gond, azzal sosincs gond. :)

2022. jún. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Az is lehet, hogy a nevelésed nem túl emberbarát módon zajlott, nem engedték kimutatni az igazi énedet, és ez ellen az elnyomás ellen van benned egy erős indulat, amit ezekkel a zenékkel manifesztálsz.
2022. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ebbe semmit belegondolni, ha hallottál már a csendes oroszlán fogalmáról. Aki erős jellem belül, az kivül csendes. Aki gyenge jellem, általában az ordít a fájdalomtól.
2022. jún. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!