Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért olyan nehéz megbocsátani?

Miért olyan nehéz megbocsátani?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm az osztályom lány tagjait. Rájuk gondolok, előttem vannak azok a lenéző tekintetek és máris gyomoridegem van. Online oktatás alatt is megalázó dolgokat írtak, még akkor sem voltak képesek békén hagyni, meg ebben a tanévben is folyamatosan ment a piszkálódás. Vagy úgy beszéltek rólam, hogy én is hallottam, vagy kinevettek vagy bunkó hangnemben beszélnek velem. Akármit csinálok mindig találnak valami fogást amibe vele lehet kötni. Hiába, hogy kezdődik a nyári szünet ilyenkor jön ki belőlem a leginkább az a sok fájdalom amit évek óta tűrök. Őszintén nem tudom mit tehetnék. Velük nem lehet erről beszélni mert ők tökéletesek, még inkább nagyobb sértődés lesz, ha kinyitom a szám, osztályfőnöknek hiába mondom el tekintettel, hogy nem csak én vagyok ennek az áldozata nyilván, hanem még 4-5-en rajtam kívül. Tőle is csak olyan választ kaptunk, hogy ilyen mindenhol van, az ő idejében is voltak ilyenek, még tőlünk várja feléjük a megértést és mi ne ,,klikkesedjünk”. De velük szerintem egyszer nem ült le beszélgetni erről pedig látja egyre több tanár, hogy mi van, viszont két kezemen nem tudom szerintem megszámolni mi hányszor hallottuk azt a bizonyos mondatot, hogy ,,ne klikkesedjetek.”

Na most ez is olyan, hogy felesleges keresnem a társaságukat mert úgyis az lenne a vége, hogy csak nevetnének rajtam, úgy ahogy egy másik társamon, meg lekoppintanának hiszen a piszkálás ellenére is próbál jóban lenni velük, de mindig pofára esik. Meg engem nem is vonz ez a stílus. Persze attól meg bunkó vagyok a szemükben, hogy elszeparálódok tőlük. De, ha nem éztem jól magam a társaságukban meg ők sem az enyémben, akkor?

Én nem akarok haragudni senkire, meg a folyamatos gyomoridegtől is szabadulnék már, de nem tudom őket megérteni, hogy 12. osztályos friss felnőttek miért viselkednek úgy mint egy rakás 3.-as.


Hogyan tudnék megenyhülni picit vagy változtatni a felfogásomon, hogy leperegjen rólam. Köszönöm a segítő válaszokat előre is!


2022. jún. 16. 00:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom miert foglalkozol veluk, eleg eretlen lehetnek, szerintem ok szanalmasak es en jot derulnek azon,hogy agyilag egy 11 eves szintjen vannak. Rohogd ki oket egyszer tobbet nem fogjak csinalni….

Eretlen hulye tinipicsak,ennyi idosen tobb esznek kene lenni,sajnallak, mar nem kell sokat kibirnod, keruld el oket a maradek idodben es gondolj arra h szegenyek megrekedtek egy szinten. Nagyon gazak lehetnek. Nem is ertem miert te erzed magadat szarul

2022. jún. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Próbálok nem foglalkozni velük. De valamiért olyan feszültséget érzek magamban, amivel nem tudok mit kezdeni
2022. jún. 16. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!