Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezd elmúlni vagy elmúlt a...

Kezd elmúlni vagy elmúlt a depresszióm?

Figyelt kérdés

2 éve benne vagyok és eddig jobb volt valahogy sajnáltatni magamat pedig semmi jó nem származott belőle inkább minden bajom lett tőle. Főleg, hogy nem törődtem magammal, semmi nem érdekelt.

Volt, hogy fogat se mostam napokig vagy csak felszínesem és most elég rossz állapotban vannak, viszont pár hete újra elkezdtem rendesen és alaposan mosni, fogorvos által ajánlott fogkrémet is vettem, mert megjegyezte. De már nem "szenvedés" úgy mond, mert korábban valamiért annyi erőfeszítés kellett hozzá de már nem.

Ugyan ez van a körömvágással, korábban órákig tartó szenvedésnek tűnt most meg meg is lepődtem milyen gyorsan végeztem és nem éreztem közben nyűgöt. Hajmosással is ez a "szenvedés", nincs elég energiám érzés volt.

Átálltam nappali üzemmódra és napközben vagyok ébren, viszonylag minden nap korán kele (7-8 körül) és este 10-11 fele alszok.

Ez előtt csak éjszaka voltam ébren és neteztem így éjféltől hajnali 4-5-6ig akár és a nap további részében aludtam és semmire nem volt energiám, majd este 6 körül keltem és így éjszaka voltam ébren de semmi hasznosat nem csináltam most meg naponta tudok takarítani a szobámat, csomó mindent megcsinálok amiket előtte nem. Valahogy úgy éreztem, hogy mi értelme nappal lenni (depresszió miatt is lehetett ez) ha este tök nyugodt és csendes de sokszor nem érte meg, mert másnap hulla voltam még ha csak aludtam.

Egy nap annyi mindenre van időm és nem érzem ezt a nagy terhet. Este 9-10 fele is nyugodt minden nem kell éjfélig fenn maradnom emiatt.

Sőt a depresszióm miatt nem mentem dolgozni, lemondtam mindent és menekültem munka ajánlatok előle, de összeszedtem magam és elmentem egy könnyebb munkára és már ott vagyok néhány napja és nem érzem azt a menekülés érzetet amit korábban mindig. (szorongás is közrejátszik).

Nem jártam pszichológushoz, fölöslegesnek tartottam de mostanában akartam menni és fogok is csak nem értem hirtelen mi történhetett...Lehet olyan, hogy magától elmúlik a depresszió ha teszek érte? Tudom, hogy még lehet megingok de úgy érzem ez nem fog megtörténni mivel a depresszió okát sikerült elengednem és azóta egyre jobban vagyok. A szorongás is fokozatosan javul, de nagy lépés kellett elengedni azt a dolgot.



2022. jún. 16. 21:55
 1/1 anonim ***** válasza:

"Lehet olyan, hogy magától elmúlik a depresszió ha teszek érte?"


Sokaknál igen, van akinél nem. A rendes alvás is sokat segíthetett, így persze hogy nem volt energia ahogy leírtad

2022. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!