Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képzelt valóság rossz döntés...

Képzelt valóság rossz döntés miatt?

Figyelt kérdés

6 éve hoztam egy döntést, és azóta minden nap szinte csak ezen gondolkodok. Valahogy nem hagy nyugodni a tudat, hogy akkor elszúrtam és annak vége. Sulis gyakorlatra (könnyű üzemi feladatok) akkor felvettek volna egyből szinte, iskola után de nem mentem mert valahogy mégse vállaltam, és ott akkor nem tudatosult benne, hogy milyen könnyen sikerült volna állást találnom és mennyire egyszerű életem lett volna akkor. Nehezen engedem el, főleg azért is mert kialakítottam a fejemben olyan hamis valóságot, hogy ha akkor efogadom a munkát akkor azóta 2016 óta ott dolgoznék hiába lehet időközben lelépnék vagy bármi de az is ott van mint lehetőség, hogy végig ott dolgoznék, és azóta lenne már 6 éves tapasztalatom plusz az előtte lévő gyakorlati idő és nem terveztem volna elmenni onnan mivel imádtam azt a helyet és megkíméltem volna magam sok sikertelen, kínos állásinterjúktól, kellemetlen munkanélküliség helyzetektől. Ez a valóság ezerszer jobb lett volna mint a mostani. Bár lehet akkor még ha nem is tudatosan de valahol tudtam, hogy mire vállalkoznék ha elfogadnám és lehet megkíméltem magam az akkor szenvedésnek hitt dolgoktól (túl korán kelés, többszöri átszállás plusz költség bérletektre, 3 műszakozás) de azokat mai fejjel simán vállalnám most is, viszont hiába nem vállaltam amúgy se lett jobb és ha akkor elfogadom még ha nem is 1000x de valamennyire biztosan jobb lett volna mint a mostani életem. 1-2 éve ismét megpróbáltam jelentkezni de azóta se semmi hír így ahogy sejtettem elszúrtam az esélyemet ott és még ha mostanában fel is vettek volna legalább enyhült volna ez az egész még ha nem is lenne olyan mint a képzelt valóságomban...Sajnos mai fejjel néha gondolkodok azon, hogy tényleg akkor képes lettem volna bevállalni vagy semmi nem változott volna? De ha most visszamehetnék simán elkezdeném.

Azóta sok munkára jelentkeztem, dolgoztam is de mindegyiknél az jár a fejemben, hogy egyik se lesz annyira jó mint a gyakszi...amikor a gyakorlaton dolgoztam azok voltak a legszebb éveim. Pedig annyira nem kötődök hozzá csak fejbem az a hely adott biztonságot talán mert ott voltam a legtöbb időt egy ilyen idegen helyen lehet mert a legtöbb év más munkában is max 1 év volt...ott meg több. Lehet ez is az ok, gondolkoztam ezen..?

Mennyire normális, hogy egy ilyen helyzet miatt képzelt valóságot hozok létre? Pszichológus hogy tudna ebben segíteni?



2022. júl. 1. 02:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A múltat nem tudod elengedni és ez visszaránt. "Mi lett volna ha" - azon gondolkodsz hogy egy szerinted jó döntés milyen jó dolgokkal járt volna.

Tudna segíteni pszichológus, a múltbeli kellemetlen élmények feldolgozásával, a múlton való rágódással kapcsolatos dolgokkal fordulnak hozzá a legtöbben.

2022. júl. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Oké, kicsit más téma, de én is volt döntés, amit megbántam. Főiskola előtt lehetőségem lett volna az akkori kiszemeltemmel összejönni. Én a fősuli miatt nem mertem belevágni. Később kiderült, hogy simán tudtuk volna tartani a kapcsoaltot, nem jelentett volna leküzdhetetlen akadályt. De mindegy. 5 évig keseregtem miatta, hogy mekkora barom voltam. Aztán hogy, hogy nem... összejöttem vele. Egy hónapig jártunk, aztán szabályosan menekültem...

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az ember az elszalasztott lehetőséget mindig megszépítve látja. Tudnék még pár hasonló példát mondani a konkrét ismerősi körömből, ahol mire sikerült évek múltán az elszalasztott nagy lehetőséggel mégis élni, háát.. kiderült, hogy mégsem lett az olyan jó, mint ábrándjaikban.

Honnan tudod, hogy az a hely bármiben jobb lett volna, mint a későbbiek? Honnan tudod, hogy nem rúgtak volna ki két hónap múlva? Honnan tudod, hogy ott biztosan többet kerestél volna?

Sehonnan.

Ne csak a feltételezett ideális végkifejletet vedd számításba! És gondolj arra, hogy neked most előre kell menned. A múlt elmúlt. Lehet nosztalgiázni, de egyelőre időgép még nem létezik. Viszont törekedhetsz arra, hogy egy hasonló, vagy akár jobb jövőt teremts. Ez már csak rajtad múlik. A kardodba dőlsz, vagy felépíted az álmaidat?

2022. júl. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pár éve olvastam ezt a tanmesét, leírom ide neked is. Olvasd el.


”Két szerzetes zarándokútja során egy sekély folyóhoz ért. Partján egy fiatal hölgy állt, aki nem szerette volna, ha megázik az új ruhája.

Az egyik szerzetes gondolkodás nélkül felkapta a hátára a nőt és átgázolt a vízen és letette a túlparton.


Aztán folytatták útjukat. Körülbelül egy óra múlva a társa kifakadt:


- Nem helyénvaló megérinteni nőt, a parancsolatok tiltják! Áthágtad a szabályokat!

A másik erre csendesen megjegyezte:

- Én már egy órája letettem a folyónál azt a nőt. Te miért hurcolod most is magaddal?”

2022. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudod hogy mi lett volna, ezért csak az arról való elképzeléseid tartanak a múltban, valószínűleg 100%-os "jó döntésnek" könyvelted el, se a kollektívát se a főnököt nem ismerted.
2022. júl. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!