Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Bővebben lent

Figyelt kérdés

(Már egyszer kitettem ezt a kérdést más kategóriába, de nem kaptam olyan választ amiből kiderülhetett volna, hogy mi is ez az egész és hogy mitől van, ha pedig normális akkor bocsi:D)


Szóval, az lenne a kérdésem, hogy ez normális- e, vagy esetleg veletek is volt e már ilyen? Az van, hogy néha azok a dolgok amik megtörténtek velem olyanok, mintha csak álom lenne, emlékszek, hogy megtörtént de mégis olyan, mintha nem éltem volna át, de emlékszek rá. Pl. múltkor találkoztam egy ismerősömmel és néhány perccel utána már csak olyan volt mintha csak mesélték volna nekem ezt az egészet hogy ez és ez volt. De nem csak az ilyen "semmittevős" napokkal vagyok így, mert azokat még megérteném, de azokra a napokra is csak így tudok visszaemlékezni amik fontosak vagy sokat jelentenek számomra és néha az emberekkel is így vagyok..


Van, hogy ébren vagyok és például megyek az utcán, de olyan mintha csak álmodnék, meg mintha az egész életem egy álomvilágban élném, sok dolog nem tűnik valósnak. + néha nem emlékszem dolgokra, csak miután elmondták nekem. Szóval ez normális, veletek is van ilyen? Remélem, hogy normális :D 16/L (Bocsi a sok ismétlésért)



2018. jún. 19. 19:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még leírnám, hogy nem szedek semmilyen tudatmódosító szereket stb. a vércukrom se alacsony
2018. jún. 19. 19:11
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaaa és nem tudom ez mennyire fontos, de múltkor tettem a dolgom és egyszer csak elkezdtem szédülni, majdnem elájultam, még nem volt velem ilyen, le kellett ülnöm, hogy megnyugodjak, utána csak remegtem. A fejem is nagyon fájt és minden elhomályosodott.
2018. jún. 19. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem érzed úgy mintha nem is önmagad lennél? Mivel ha igen akkor deperszonalizáció lehet, de lehet jó lenne kivizsgáltatni magad az utolsó szédülős-fejfájós dolog miatt.

De igen, velem is megesett ilyen, a hverjaimmal játszottam és egyszercsak olyan lett az egész mintha álmodnék, csak bámultam a kijelzőt, a reflexeim késtek és majdnem teljesen bepánikoltam, szédültem és úgy éreztem el fogok ájulni. Utána felkeltem, elkezdtem járkálni akkor picit jobb lett, de nagyon bepánikoltam.

2018. jún. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már harmadszorra tetted ki, de lassan kezdem elhinni, hogy tényleg nem emlékszel rá. Ha csak annyi lenne a gond, hogy bizonyos események úgy tűnnek, mintha csak álmodtad volna őket, az még nem lenne nagy gond, de hogy egy sor dolgot el is felejtesz, az tényleg nincs rendben. A tanulás hogy megy? Hogy tudod fejben tartani mindazt, amit már egyszer megtanultál? Ha nem 16 éves lennél, akkor akár kezdődő Alzheimer-kórnak is tűnhetne. Szóval szerintem semmiképp sem normális, és első lépésként el kellene menned egy pszichológushoz.
2018. jún. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem érzem úgy mintha nem önmagam lennék. Jó tanuló vagyok, majdnem 5ös átlaggal, de amint a dolgozatokat megírtam és lefeleltem elfelejtek mindent amit megtanultam, (ha egyáltalán tanultam) de ez szerintem sok emberrel így van :D
2018. jún. 19. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!