Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A stressztől kialakuló mellkas...

Krómgyűrű kérdése:

A stressztől kialakuló mellkasi, szív tájéki szúró fájdalom okozhat szervi betegséget?

Figyelt kérdés

Tehát ha nem kezeltetik, nem foglalkoznak vele, akkor okozhat a jövőben szervi betegséget is?


Mert ha jól tudom ez a pánikbetegség pszichés eredetű és szervi problémákat nem okoz. De mi van akkor, ha ez nagyon hosszú távon áll fenn?



2022. júl. 6. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked Selye János stressz című könyvét.

Attól függ mire vagy hajlamos.

Sok betegség okozója lehet a stressz. Pl gyomorfekély, ibs, reflux a vezető problémák. Van akinek magasvérnyomása lesz. Stb.

2022. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szúró fájdalom nem de a stressz igen. A szúró fajdalom csak attól van hogy összehúzkd az izmaid a stressz miatt. Nem direkt. Ettől nem lesz semmi bajod csak rossz érzés. Azért remélem nem magadat diagnosztizáltad hogy ez csak a stressztől van?
2022. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen velem is van rendszeresen , rengeteg kivizsgálásom volt szív irányba nem csak ilyen érzés miatt , ezt a tünetet is sokszor tapasztaltam , nem találtak semmit.
2022. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm, utánanézek!


#2: Magamon tapasztalom, de minden bizonnyal csak a stresszes munkakörtől lehet (fiatal vagyok, nem vagyok túlsúlyos, szív- és érrendszeri betegségeim nincsenek)


#3: Olvastam én is rengeteg eredménytelen vizsgálatról. Valami oka csak van.

2022. júl. 6. 17:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Hogy vagy azóta? Kiderült mi okozta?

2023. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem voltam vele orvosnál, mert azóta mintha enyhült volna, illetve nem is nagyon észleltem magamon.

Egyébként meg mindig fenn áll, hetente 1x-2x érzem, hogy szúr. De fél perc alatt el szokott múlni általában.

2023. febr. 20. 07:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Stressz , tuti
2023. febr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!