Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez? Mit tegyek?

Mi ez? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nem tudom ellátni normálisan se magam, se a családomat - pedig még nincs is gyerekünk.


Nem szeretem a munkámat, de ettől csak rosszabbul fizetőre vennének fel / át, tudom jól (nincs értelmes végzettségem, ill. diplomám). Emiatt frusztrált vagyok, úgy érzem nem igazán vagyok semmire való. Áremelkedés szinte mindennapos manapság, a fizetés mértéke nem nő. Ingázunk hogy mindketten a vacak hangulatú helyünkre bejárjunk dolgozni. Ehhez autó kell, mert a tömegközlekedés pocsék (nem finnyáskodom, de tele van általában romákkal, illetve rossz időben mennek), de az autó állandóan csak elromlik, mást se tud. Hol ez, hol az. Költség, kiadás. Kertes ház, lehetne újítgatni, meg lenne is mit, de költség, idő, állandó szervezés, kiadás. Elmenne az ember kicsit kikapcsolódni? Költség, kiadás, ill. autó témára vissza.


És ez egy ördögi kör, mókuskerék. Megveszel valamit, megcsinálsz valamit, kijavíttatsz valamit, elromlik más helyette.


Nagyon sokszor úgy érzem, nem fogom bírni ezt idegekkel, és lassan fóbiává válik minden körülöttem. Irodai munkámból adódóan sokszor fáj a nyakam, a csuklóm szinte mindig, ez nem műszaki, de ez is csak romlik meg romlik, épül lefelé. Vettem vezeték nélküli ergo egeret, két nap után leesett, eltört benne egy gombnak a pöcke, azóta úgy van.



Lehet szimpla nyavalygásnak tűnik mindez, de mintha valami mentálisan már nem stimmelne nálam. Utóbbi időben keményen depressziós voltam, úgy tűnik néhány napra kimásztam a gödörből de lassan visszacsúszok bele.


Pszichológus? Nem megyek, mert nincs értelme.


2022. júl. 11. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több ember érzi így magát, mint aki bevallja. Szinte mindenki ugyan ezekkel a problémákkal él nap mint nap, csak most a gazdasági helyzet is rátesz.

Üdv a felnőttek világában. Hacsak nem vagy megáldva egy adag optimizmussal és képességgel a mindennapi apró szépségek észrevételére és élvezetére, akkor ez van... És örülj, ha még nem vagytok betegek.

2022. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Más meg él és virul, és ez is rátesz egy lapáttal, hogy akkor bennem van nyilván a hiba.
2022. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De van értelme. Vagy coachnak, ha nem olyan súlyos. Eszed ágában nem volt kimászni a depresszióból. Vagy lépéseket teszel az értelmes élet érdekében, vagy szenvedsz. Nyilván végig kell gondolni, hogy milyen munkahelyváltási lehetőségek vannak, milyen többletpénz lehetőségek vannak, milyen tanulási lehetőségek vannak, milyen pénzhez nem vagy csak kis mértékben kötött örömforrások vannak, pl kertészkedés, sport, barátok, milyen a párkapcsolatod, egyáltalán szeretitek-e egymást.
2022. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!