Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék segíteni magamon...

Hogyan tudnék segíteni magamon ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Eléggé komplikáltnak érzem a mostani helyzetem. Eljöttem egy munkahelyről, ami teljesen kikészített egy másik helyre, ahol szinte semmi munka nincs. 2 évig semmi másról nem szólt az életem csak a munkáról, amire majdnem ráment a párkapcsolatom is, de az egészségem biztosan. Most, hogy váltottam viszont előjött az összes elnyomott mentális betegségem, szorongás amiatt hogy nem vagyok elég jó, kényszerbetegség meg minden amivel korábban jártam pszichológushoz is. A legjobb barátnőm (vagyis csak volt) még a régi helyen dolgozik, már nem akar velem beszélni, nem érdeklem, kicsit talán le is néz, mert ő egy jól kereső vezető pozícióban van (ugyan éjjel nappal dolgozik) én viszont eljöttem egy másik helyre kevesebb fizetésért, hogy ne menjek tönkre. Teljesen egyedül vagyok az összes szorongásommal és nem tudom mit tegyek. Tudom, hogy egy szakember sokat számítana, de sajnos nem tudom jelenleg megoldani, talán néhány hónap múlva.

Esetleg valami ötlet/ módszer, ami beválhat magányra/ egyedüllétre/ szorongásra vagy bármire erre az átmeneti időszakra?


Előre is köszönöm a normális válaszokat



2022. júl. 13. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy és mióta vannak elnyomva ezek a gondok?

Félő, hogy valami terápiára mindenképp szükség lenne.

2022. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
26/N ezt valóban kihagytam. Sajnos gyerekkorom óta, és rengeteg probléma, amivel sajnos egyedül biztosan nem fogok tudni megküzdeni ezt tudom. Főleg, hogy már bőven bele kerülök az öngyilkossági gondolatok végtelen ciklusába is. Tudom, hogy gond van, és azt is hogy el kell ezzel indulnom. Egyelőre sajnos az élethelyzetem nem teszi ezt lehetővé. Viszont gondoltam hátha van, aki átment hasonlón és tud javasolni jó könyvet, videót, filmet, technikát. Bármit amiről olvasott, hallott és hasznos lehet átmenetileg.
2022. júl. 13. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok, középkorúként sajnos fel kellett hogy mondjak munkahelyi problémák miatt. Azért írtam hogy középkorú, mert nekem talán még nehezebb a helyzetem munkakeresés terén.

A felmondás 3 hónapja történt, és most is úgy gondolom tiszta fejjel, hogy ez volt az egyetlen megoldás. Nem bántam meg.

Ennek ellenére azóta szorongok, ideges vagyok és kilátástalam minden.

Munkát kettő hónapig nem kerestem, fel kellett dolgoznom a történteket, de hogy őszinte legyek nem sikerül túllepnem rajta.

Mielőtt valaki megkérdezné, a megtakarításomból élek amit felhalmoztam még régebben (nem ennél a cégnél) ahol nagyon sokáig dolgoztam.

A Te helyzetedről azt gondolom: szerintem nagyon jó hogy nyugis helyed vam! Ha jók a körülmények, nem bánt senki, akkor jó a helyzet!

Ezt tényleg komolyan gondolom.

Magam részéről sokkal jobban szeretnék egy olyam helyet ahol nyugi van, és és kevesebb a fizetés. Sokan furcsálják ezt, de mindig ezt vallottam.

"Eltartani" - csúnya szóval -nem kell nekem senkit, tehát másra nincs hatással hogy én mennyit keresek.

Arról írhatnál még hogy mi a mostani munkád /nem kell konkrét/ és mi a különbség az előző és ez között?

2022. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A korábbi munkám folyamatos koncentrációt éa rengeteg (kifizetetlen) túlórát igényelt, ami az egész életemet bedarálta és csak fokozta a lelki problemáimat. Amikor odamentem tényleg elhittem, hogy jó lesz és majd végre megtalálom a helyem, mert abban helyezkedtem el, amit tanultam. 2 év kellett, hogy rájöjjek, nem megy tovább és jött egy lehetőség, ami menekülő út volt semmi több. Az új, egyszerű adminisztratív munka általában nem túl sok idő, 8 órát sem tesz ki, átmenetileg tökéletes, viszont így van időm agyalni és az egész szorongás kupac most a fejemre borult.
2022. júl. 13. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj picit " fura " válasz, csak egy másik OCD-s kérdésre írtam és este késő van nem akarom leírni teljesen de egy rovid rézt bemásolnék:


Hát az a nagy helyzet, hogy én jóval többet tudok az OCD-ről mint szeretnék tudni. Ha azt veszem tönkretett az eddigi 29 évemből 14-15 évet.


Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos úgymond még enyhébb szinten vagy, ha igazán bedurvul az nem ilyen sajnos. Én tavaly év végén, idén év elején nem álltam messze attól, hogy elköszönjek a világtól. Csak nem volt hozzá merszem.


Na jó de nézzük másik oldalról: meggyógyulni önmagában nem nagyon lehet, csak folyamatosan harcolni. Nekem is vannak jobb és rosszabb időszakaim, most szerencsére épp jobb időszak van. Ha gondolod beszélhetünk róla itt privátban vagy mailben, de van egy FB csoport is amit tudok ajánlani, OCD-seknek, én is tagja vagyok.


Viszont pár apróság ami segíthet: Stresz: Legnagyobb ellenség, ráadásul öngerjesztő, stressz felerősíti az OCD-t, ettől meg még több stressz jön..., fáradtság szintén hajlamos erre, szóval mindig pihend ki magad. Másik oldalról viszont ahogy észrevettem pozitív dolgokkal lehet úgymond védekezni, egyrészt mindig kellenek apró örömök akár este egy jó film vagy finom vacsi, a lényeg hogy tegyél jó dolgokat magad elé amit mindig várhatsz és jó érzéssel tölt el. A másik pedig drasztikusabb de néha segít, ha önmaga ellen fordítod az OCD-t, gyárts szabályokat, pl naponta csak kétszer szabad gondolnod a dolgokra, vagy csak adott idpőpntban. Ez már eléggé olyan rossza állapotnál előhozott taktika de néha segít hogy legalább ne órákon keresztül csak perceken keresztül elgyen rajtad urrá.

2022. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 5-ös, megpróbálom, amit írtál.
2022. júl. 14. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!