Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szeretek bele mindenkibe?

Segitseg kérdése:

Miért szeretek bele mindenkibe?

Figyelt kérdés
Konkrétan bárkibe beleszeretek egy vadidegentől kezdve egy osztálytárson keresztül mindenkibe, aki a legminimálisabban is „foglalkozik” velem. Ha rámmosolyog egy idegen napokig képes vagyok sírni azért, mert szerelmes vagyok belé, nem is kell rámmosolyognia, elég ha rámnéz 3 másodpercnél tovább én már szerelmes is vagyok. Vagy valami más érzést keverek össze a szerelemmel?

2022. júl. 16. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Hát mondjuk jó volna ha leírnád, mit értesz szerelem alatt.
2022. júl. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Huh, hát ez elég érdekes lesz xD valami olyasmit érzek, hogy „úristen érdeklek valakit” és ez olyan jó érzéssel tölt el, hogy azt hiszem, hogy kellek valakinek vagymi, amikor meg „észhez térek” rájövök, hogy az sosem fog megtörténni, amit elképzeltem, mert utána nem látom többet, vagy nem foglalkozunk egymással, és így hiányolom az adott személyt és lehet az a magány, amit azután érzek, hogy realizáltam, hogy ebből nem lesz semmi, azt hiszem szerelemnek
2022. júl. 17. 00:27
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem szerelem,izgat a minimális impluzus. :)

Igen,magányosnak érzed magad és ezért esik jól egy-két kedvesebb szó,érintés vagy egy röpke pillantás is.

Hány éves vagy kérdező? :)

2022. júl. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen időszakom, én a kamaszkorhoz kötöm, viszont nálam tuti hogy kóros önbizalomhiány is van/volt. Te hogy állsz ezzel?
2022. júl. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Én úgy látom, hogy ez szimplán csak kíváncsiság. Kíváncsi vagy milyen lehet a szerelem, ezért ha meglátsz egy potenciális személyt az agyad azonnal kapcsol, a hormonok felkelnek, emiatt egyre gyakrabban és gyakrabban gondolsz rá, és minél többet gondolsz rá annál jobban "szereted", csakhogy ilyenkor nem a személybe leszel szerelmes hanem abba, amit elképzeltel vele, a szerelem gondolatába. Mint, ahogy 4-es is írta ez általában kamaszkorral jár, de ezzel nincsen semmi baj még rengetegen éreznek így, nem vagy egyedül. Ha a hormonjaid lecsillapodnak az érzés is el fog tűnni és egy nap, amikor egyeltalán nem is számítanál rá megismersz valakit, akit igazán fogsz szeretni és akkor fogod majd a legjobban tudni, hogy amit eddig éreztél mindennek mondható, de szerelemnek nem.
2022. júl. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!