Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor is gyávaság az öngyilkos...

Akkor is gyávaság az öngyilkosság, ha egyszerűen már nem bírja tovább lelkileg?

Figyelt kérdés
Amikor már értelmetlennek érzi az életét, már nem motiválja semmi.

2022. júl. 17. 13:50
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
50 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Úgy érzem nem vagyok jó semmire.

Kis feladatok elvégzésére is lusta vagyok.

Túlzottan leterhelnek a visszatérő rossz emlékek.

Irtozom az idegen emberektől, mert hajlamos vagyok azonnal rosszat feltételezni.


40/F

2022. júl. 17. 13:54
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
orvosnál voltál?
2022. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Megértem és átérzem a gondodat, de ez nem gyávaság, csak esetedben totál értelmetlen lenne.

Olyan nincs, hogy nem vagy jó semmire. Mindenki jó valamire, és benned is van több érték, ami másoknak vagy saját magadnak rengeteget jelent.

A lustaság önhiba, tessék felemelni a s.gged (már bocs), és csinálni a dolgod! Más is így tesz, nem lehetetlen kihívás...

A rossz emlékeiden kár rágódni, azokon változtatni nem tudsz, csak tanulhatsz belőlük. Nézz szembe velük és zárd le őket!

Az utolsó problémán megint csak egyedül te tudsz segíteni: nem kell egyből ördögöt látni mindenkiben. Ismerd meg az illetőt, 2-3 hónap múlva ráérsz levonni a következtetéseket.

40 évesen még bőven elég fiatal vagy ahhoz, hogy változtass az életeden! Sokan ennyi idősen kezdenek új karriert, új hobbyt vagy alapítanak családot. Ez egyáltalán nem az a kor, amikor "érdemes" feladni...

2022. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Sosem gyávaság, a világon a legbátrabb dolog!
2022. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 hgwell ***** válasza:
10%

Ne higgyj a meséknek!

...csak ennyit tudok mondani.

2022. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Egyáltalán nem gyávaság, a legjobb döntés a betegek számára, csak lenne egy kíméletes módszer
2022. júl. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kizcar ***** válasza:
34%

Egy éve 3 hétig olyan állapotban voltam, hogy sokszor járt az öngyilkosság a fejemben.

Annyira szenvedtem, hogy csak annak kívánnám, aki már tényleg nagyon rosszat csinálna nekem.

Pokoli volt.

De az járt állandóan a fejemben, hogy kibírom.

Rettegtem attól, hogy az egészségi állapotom soha nem jön helyre. Ezért is járt többek között az öngyilkosság a gondolataimban.

Viszont erős akarattal bíztam benne, hogy ez csak egy időszak; aminek vége lesz egyszer, amin 1 év múlva már csak nevetni fogok, hogy.......túléltem.

És nézd meg. 1 év elteltével itt vagyok és semmi bajom.

Hála a jó istennek.

Hála az orvosomnak.

Hála a kitartásomnak.

Azt tudom javasolni. Elmehetsz orvoshoz. Ha kell befeküdhetsz kórházba (ettől ne ijedj meg).

Akkor mozoghatsz. Először kicsit is elég. Ami viszont több a semminél és így máris előrébb vagy. Ez állhat hagyományos edzésből, futás (nagyon hasznos), bicajozás (ez is), tai chi és ezekhez hasonlókból, vagy valamilyen tánc megtanulásából. Szerintem az a legjobb ha kicsit hagyományosan is mozogsz és mellette kicsit még valami más mint például a tánctanulás.

Tájékozódhatsz, olvashatsz, ismerettágító videókat nézhetsz a bajból való szabadulással kapcsolatban.

Például olvashatsz különféle meditációkról, jógáról, tha chi, chi kung, kognitív viselkedésterápiáról.

Ez a könyv segíthet: TUDATOSSÁG AZ ÉRZÉSEK FELETT. Én mostanság olvasom. Hasznos.

Tudom, először nem könnyű elkezdeni a folyamatot, de a jó hír, hogy csak a legeleje az. Idővel erősebb leszel mind fizikailag, szellemileg és mentálisan. És minden akadály egyre leküzdhetőbbé válik.

2022. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Az öngyilkosság nem gyávaság. Kifejezetten bátor dolog. De nem értem miért kellene ezt választani amíg valaki egeszséges és valtoztatni is tudna. Miért nem próbálsz ki dolgokat? Pl menj el ejtőernyőzni. Ha úgyis meg akarsz halni. Legalabb kipróbálod milyen a halalközeli elmény, hátha elmegy a kedved tőle. Vagy fogd a hátizsákod és indulj neki a világnak. Veszélyekkel sem kell törődnöd hisz élni se akarsz így mindenből csak pozitívan jöhetsz ki :)
2022. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem bírod az embereket kihozhatnál a gyepmesteri telepről egy olyan kutyát aki senkinek sem kellett és elaltatnák. Szeretnétek egymást és értelmet adhatna az életednek. Benne biztos nem fogsz csalódni.
2022. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
Én nem gyávaságnak, sokkal inkább önzőségnek gondolom, hiszen ha megolod magad akkor lehet hogy te megnyugvást találsz, akik viszont szeretnek azoknak hatalmas nagy szenvedést okozol.
2022. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!