Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek túlzásba estem?

Szerintetek túlzásba estem?

Figyelt kérdés

Bulizással kapcsolatban lenne ez a kérdésem. Igazából soha nem voltam nagy bulizós. Nagyon ritkán kb. 2x-3x házibuliba mentem kb. 16-17 évesen, ahol nem ittam vagy max 1 felest. Szorosabb baráti körben volt, hogy több felest kb 5-öt is megittam, de abban a normális mértékben.

Aztán most 21 évesen elkezdtem bulizgatni kb 5 hónapja. Eleinte havi 1-2 buli utóbbi 2 hónapban pedig majdnem minden hétvégén minimum 1 buli, de van, hogy 2, ritkán 3 nap.

Dolgozom és tanulok is mellette. Semminek nem ment a rovására. És most laza a meló, illetve nyáron nincs egyetem. Terveim szerint a nyarat végig akartam bulizni, mert szeptembertől lesz bőven programom.

A lényeg pedig, hogy anyamék szerint túlzás. Nem is maga a buli, hanem az italozás, ami változott a korábbi 1-2 felesről jóval többre. Persze soha nem ittam magam a sárga földig buliba és nem csináltam semmi hülyeséget. Baráti társasággal járok el. Táncolni szoktam magamba, de előfordult, hogy valaki odajött és táncolt velem. Olyan is volt, hogy felkértem én valakit táncolni. És megesett az is, hogy megcsókolt valaki tánc közben volt, hogy akaratom ellenére. De ettől több sosem és ha illetlen helyre tette kezét valaki elvettem.

Szóval ez túlzás volna? Családi sütögetések közepette sikerült annyit innom, amit amúgy sosem meg heccelt is a család. Édesanyám szerint borzasztóan viselkedtem, a stílus ahogy táncoltam. Valóban rájöttem, hogy tény, hogy sokat ittam, de máskor buliba nem szoktam így. Táncolni nyílván szoktam, de igaza van, hogy családba nem illik így táncolni.

De most borzasztóan érzem magam, hogy olyan rossz embernek és alkesznek titulálnak. Valóban túlzás az, hogy buliban táncolok és iszok (nem ennyit mint akkor)? Meg az, hogy ennyit eljárok buliba?

Azt gondolom, hogy ettől nem lestek alkesz. Tudom, hogy munkámra való tekintettel oda kell figyelnem, hogy viselkedek, mert óvónőnek tanulok. De akkor már nekem nem is jár a szórakozás? Illetve mit gondoltok arról, hogy nőként ez a viselkedés sok? Vagy miért van az, hogy férfinak lehet jól érezni magát nők meg fogják vissza magukat?


2022. júl. 20. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát valóban elég nagy bulihörcsög lettél, és lehet azt hiszed, nem vagy ráfüggve az alkoholra, de heti 2-3 nap piálós bulizás után elég nehéz lesz átszokni egy normálisabb életmódra. De előbb vagy utóbb szükséges lesz.
2022. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem erős túlzás amit csinálsz. A buli + ital mennyiségét is csökkenthetnéd.
2022. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy, nyár van, egyszer élsz, ha élvezed miért ne tehetnéd meg hogy elmész heti 3szor bulizni? Az alkohollal viszont vigyázni kell, mert könnyen rászoksz és ha már egy családi sütögetesen nem megy hogy mértékkel igyál, lehet valami félrecsúszott már.

Ha barátokkal elmegyek bulizni én is iszom, nem is keveset, jól érzem magam, de egy családi összejövetelen nem rugok be soha. Ezzel nem azt szeretném elérni, hogy rosszul érezd magad, csak tényleg figyelj arra hogy, ne legyen ebből baj. A bulizás viszont abszolút nem gáz

2022. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!