Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttkori asperger vizsgálat...

Felnőttkori asperger vizsgálatra tudnék vmilyen online tesztet kitölteni, mielőtt rendes vizsgálatra is elmegyek?

Figyelt kérdés

pszichológusom azt mondta, h. erősen ajánlott lenne rajtam ezt elvégezni, de állítólag ez hosszas, bonyolult vizsgált, nem tudom, h. végig tudom-e csinálni.

utálok minden bürokratikus dolgot utazást, váratlan helyzeteket, új embereket stb.

szval van online vmi, ami ha nem is ér fel diagnózissal, de orientálna, h. érdemes-e megcsináltatnom?


2022. júl. 21. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Hát persze. Mostanában minden 10 kérdéses online teszt alapján divatos betegségek vannak, mint a depresszió, nárcizmus, asperger, pánikbetegség meg ilyenek vannak most divatban. Mindenkinek kijönnek az ilyenek aki nem akar dolgozni és unatkozik.
2022. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

„Knowledge of Asperger Syndrome (AS) in children has increased substantially in recent years; yet, information on diagnosis in adults is limited. Adult assessment may be difficult for various reasons: early developmental history may be unobtainable; co-existing conditions may be present; and/or experienced and knowledgeable clinicians may be unavailable. Tests to assist in diagnosing adult AS exist, but they have limitations: (1) many tests were created for use with children; (2) information on reliability and validity of test scores are often unavailable; and (3) test developers do not always obtain independent confirmation that their participants actually have AS. Thus, the usefulness of tests for identifying AS in adults remains questionable and may result in inaccurate diagnoses.”


[link]



Tudom, hogy nem ez volt a konkrét kérdésed, de vedd figyelembe a leírtakat, mielőtt beleásnád magad a tesztelgetésekbe.


[link]

2022. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1-es normális vagy?! nem magamtól találtam ki, 2 pszichológussal beszélgettem, ők utána egy team-mel vitatták meg az esetem, majd arra jutottak, h. erősen javasolt elmennem erre a vizsgálatra.
2022. júl. 21. 21:53
 4/12 A kérdező kommentje:
2-es felnőttekkel is végeznek ilyen vizsgálatot, nem ez a gond, h. nem végeznek.
2022. júl. 21. 21:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, a második linken ott vannak tesztek megnevezve, utánuk tudsz keresni. A másik, ha nem akarsz tesztelgetni, akkor olvasd át a kritériumokat a DSM-5-ben, vagy az ICD-10/BNO-ban. Az utóbbi a magyar megfelelője az ICD-nek.


Am meg h oké, elfogadom, legyen teszt, de a gyermekeknél sem csak teszttel (a fő kitöltős/válaszolós „teszt” az a Raven vagy modernebb IQ teszt), hanem konzultációk során gyűjtik be az infót és mérlegelik a kritériumokhoz mérten az adott viselkedést/reakciót/triggert pl. Érzelmi labilisság, szociális interakciók, kommunikáció (metakommunikatív jegyeket egyaránt), vagy játékpszihológiai módszerek/eszközökkel segítik elő a vizsgálatot. De nyugodtan fordulj egy EGYMI dolgozóhoz, Ő sokkal több tapasztalattal és szaktudással rendelkezik, mint egy mezei pszichológus vagy egy második szintű szakpszichológus, hacsak nem kifejezetten erre specializálódott, de ilyen képzés csak pár éve kapott nagyobb közérdekeltséget kb. 10 év amire azok tényleg szakemberek lesznek, akik kijönnek onnan. Vagy keress egy fhasza pszichiátert, aki folytonos konzíliummal él pszichológussal v más pszichiáterrel. És igen, mindez qva sok időt vesz igénybe egy felnőttnél, aki azért már eltanulta az illendő viselkedési formákat, míg egy gyereknél sokkal jobban felszínre tudnak törni az adott „problémák”. Erre próbált az első linkem utalni.

2022. júl. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

velem már felvettek egy kérdéssort 2 órás interjú keretében, olyan szakemberek, akik erre vannak kiképezve, ezt követően mondták, h. autizmus-spektrumzavarom lehet, és el kell végezni a teljes vizsgálatot.


eredetileg más volt a téma, amivel megkerestem őket, de ők vették észre, h. aspiban érintett lehetek.

2022. júl. 21. 22:27
 7/12 A kérdező kommentje:
rám szinte az összes tünet illik, amit olvastam az aspiról.
2022. júl. 21. 22:28
 8/12 A kérdező kommentje:

nőknél később fedezik ezt fel, és sokan téves diagnózissal bolyonganak az ellátórendszerbe.

én már 10 éve megkaptam, h. depressziós vok, és minden kezelés hatástalan volt, mert valójában aspi lehetek, és a depi komorbid tünet, nem az alapbetegségem.

2022. júl. 21. 22:29
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként én úgy tudom eleg drága a felnőttkori kivizsgálás, és amúgy se tudnak vele mit csinálni csak pszichoterapiara küldenek, pont ugyanúgy mint a sima depressziós szorongasosokat.

Ja, és ma már nem adnak aspergert, hanem autizmust csak (legalábbis gyerekeknél tuti) nem tudom hogy segítene-e az onbecsuleseden ez a megnevezés...

2022. júl. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9


de tudnak mit kezdeni vele, célirányos terápiák.

pontosan tudom, h. 2013 óta autizmus-spektrumzavar a neve, de a köznyelvben aspit mondunk, ha meg akarjuk különböztetni magunkat a klasszikus autistáktól.


rászorulónak számítok anyagi helyzetem szerint, lehet kaphatok méltányosságit.

2022. júl. 22. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!