Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Telorol irom a kerdest ezert...

Telorol irom a kerdest ezert nem lesz benne ekezet, elore is bocsi azoktol akit ez zavarna. Tanacsot szeretnek kerni egy fura szokasommal kapcsolatban esetleg tudnatok valamit tanacsolni?

Figyelt kérdés

Regebben magabiztos celtudatos voltam ha valamit elkezdtem egybol megcsinaltam nem adtam fel nem hagytam abba. Most az a gond van velem hogy ennek az ellenkezoje tortenik nem tudok elvegezni dolgokat pl egy laptop telepitest se mert elkezdem megcsinalom utna valami hulyeseg az eszembe jut hogy ez igy nem jo at kell telepitsd megegyszer es megcsinalom megint uzana megint ugy erzem valamit elrontottam es kezdem elorol es igy megy aztan ha sikerul 1-2 napi pl elvagyok utna ahh valamit tuti elrontottam at kell telepitenem hogy jo legyen de ez csak pl a laptop telepitesnel de mas dolgokkal kapcsolatban is vannak ilyen ugymons ‘maniakus’ cselekveseim… nem tudom maskepp mondeni vagy hogy miert van ez de egyszeruen keztetest erzek az ilyen dolgokhoz. Nincs penzem pszihologusra jelenleg igazabol nem is szeretnek igy elmenni hirtelen egyszer csak szeretnem megkerdezni az embereket titeket hogy mi a velemenyetek mi lehet ez?

Talan kenyszerbetegseg? Esetleg valaki ha tud tanacsolni valamit azt megkoszonnem.



2022. júl. 24. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:

ja, ilyen kényszerességnek tűnik. Hogy érzed, szorongsz te dolgoktól, lehet az okozza, hogy azokkal nem tudsz dűlőre jutni. Tehát valami lelkileg megterhelőnek tűnő dolog, amit halogatsz pl. na azzal kéne szembenézned. :-) de csak laikus tipp ez részemről. Egy ismerősöm pl. kényszeresen takarít, aztán elkezdett kerámiázni, ahol "legálisan lehet foglalkozni a mocsokkal", s ettől jobban lett. Nála ez meg a saját testével való elégedetlenség miatt volt. Ilyesmi is lehet.

Van ismerősöm, aki folyton visszamegy, hogy biztos bezárta-e az ajtót. Ez ellen ellen kell állni, pl. hangosan kimondod: "Igenis jól telepítem ezt a laptopot!" :-) És bevállalod a kockázatot, hogy ez most jól fog sikerülni, és végig csinálod. Tehát ellenállsz ennek a kísértésnek, és akkor látod majd, hogy sikerül, és ezt tudatosítod: Jól sikerült, bízhatok magamban, nem kell aggódnom ezen, stb.

Van egy új könyv: A szorongás feloldása, Ursus libris, nézd meg, hátha érdekes számodra.


Vannak ingyenes pszichológusok is. A fővárosban több is, vidéken nem tudom.

2022. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg főzni! Nem viccelek.


Terápiás jelleggel.


Ugyanis ott nyilvánvaló hogy jól sikerült vagy sem, míg a miket írtál PC ügyileg ott van mód molyolni vele, akár feleslegesen.


Ha megszokod, hogy van sikerélményed, akkor azt is megszokod, hogy van "vége" is egy feladatnak.

2022. júl. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A háziorvos ingyen ad tanácsot és garantáltan szakszerűbbet, mint itt bárki.
2022. júl. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ter. illetékes gondozóban lehet, hogy van ingyenesen elérhető pszichológus. Menj el, mert ha ez erősödik, gyógyszer is kellhet.
2022. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen ez ilyen kenyszer dolognak tunik mert szugsegtelen de megis csinalom

Talan az nyomaszt hogy felek attol h nem aikerul vagy nem tokeletes de inkbb az hogy nem lesz tokeletes sokszor sorrendbe rakok mindent egyenloen kell h alljanak a tolak az asztalon ilonok a laptopon stb es egy ido utan idegorlo

Ami meg ratesz hogy zenesz vagyok es a zenekeszites igy borzalom nagyon nehez kikeverni a hamgokat megirni egy alapot mert folyton a tokeletesseget keresem pedig jo am meg tutira adja a zene csak valahogy ahhh nem ez nem jo keresem a hibat benne es ujra meg ujra megcsinalom

Koszonom a valaszokat mindenkinek elgondolkodom azon amiket tanacsoltatok a fozessel fogom kezdeni szoktam pedig csak nem gondoltam igy ra hatha ki billent’ ebbol a hulyesegbol szo szerint

Ha pedig valtozatlan a helyzet akkor bevallalom a pszihologust

Meg hallottam hogy van magyarorszagon valamilyen segelyhivo szam ahol el lehet beszelgetni ugymond azzal a szemelyel aki felveszi (nyilvan) nem tudom hogy nevezik ezt a segelyhivo szamot de ilyen lelki frocss’ jellegu :)

2022. júl. 24. 23:21
 6/7 anonim ***** válasza:
2022. júl. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen-igen, ez az a telefonszám, köszönöm.
2022. júl. 25. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!