Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek,hogy ne legyek...

Mit tegyek,hogy ne legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés
22 éves fiú vagyok,másfél hónapja van egy barátnőm aki 23 éves és már eggyütt élünk.Már kb 4 éve vannak öngyilkos gondolataim,ami most is megvan.Depresszióm és bipoláris zavarom van,amire egy évig szedtem gyógyszereket,de két hete teljesen félbehagytam,mert szexuális téren tönkretett.Akármennyire szeretem a barátnőmet egyszerűen nem tudok így céltalanul élni,nem vagyok képes dolgozni,fejlődni,és ami a legjobban fáj hogy nem vagyok képes az álmomat valóra váltani,hogy legyenek gyerekeim.Nagyon sajnálom a barátnőmet őszintén megmondtam neki hogy nagyon szeretem,de nem akarom hogy mellettem szenvedjen,lépjen túl rajtam,mert velem nincs jövője.Semiképp sem enged el,azt mondja őt nem érdekli milyen vagyok,ő velem éli le az életét és velem hal meg,és el is hiszem ezt.Mégis hogy hagyhatok én valakit mellettem szenvedni?Neki is mondtam hogy ez így nem élet amit én élek,és azt mondta hogy ne is merjek az öngyilkosságra gondolni,mert akkor nem csak én hanem ő is az lesz.Nagyon sajnálom hogy egy ilyen senkit mint én így szeret,de én nem bírom már elviselni hogy már nem csak én szenvedek hanem őt is kínzom a gondolkodásommal

2022. júl. 18. 12:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Terápiára jársz?
2022. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Mondtad az orvosnak a mellékhatást? Olyan nincs, hogy abbahagyod a gyógyszert! Sokra mész a potenciáddal, ha közben öngyilkos leszel! Hasonlóképp sokra megy vele a barátnőd is. Haladéktalanul kezdd újra a gyógyszert, menj vissza az orvoshoz és keress pszichoterapeutát is.
2022. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen valóban rá kell jönnöm hogy a szexuális teljesítményemnél fontosabb az,hogy ne legyek öngyilkos,és hogy normális életet éljek
2022. júl. 18. 12:42
 4/21 anonim ***** válasza:
60%
Bipolárisan ne legyen gyereked, mert életveszélyben lesz melletted.
2022. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%

Egyszerűen csak legyél normális férfi és szedd össze magad + ne kínozd a viselkedéseddel azt a szegény lányt. Gyereket bipolárisan már most elfelejtheted, nem elég hogy te ilyen vagy, akkor még a gyerek életét is tönkretennéd, a viselkedéseddel meg hogy ki tudja miket örökítesz át neki. Lehet olyan traumákat okoznál neki, ami egész életében kísértené.

Vagy szedd össze magad, vagy komolyan mondom akkor inkább tedd amit jónak látsz mert ennek így nem sok értelme van...

2022. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
6%
Ja és 22 évesen nem fiú vagy..
2022. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%
Én is szedek antidepresszánst, igaz, nagyon gyengét és csak nagyon kis adagot, de mindig, amikor a pszichiáter felírja a következő adagot, megkérdezi, hogy érzek-e bármilyen mellékhatást. Arra külön rá szokott kérdezni, hogy szexuális téren tapasztalok-e mellékhatást. Ne hagyd abba a gyógyszert, hanem keresd fel sürgősen a dokidat és mondd el neki a tényállást, hogy találhassatok megoldást.
2022. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

Az embernek bipolárisan is lehet gyereke. Ha kezelve van, rendszeresen szedi a jól ható, kitapasztalt, bevált gyógyszert, semmi baj nincs.


Egy bipoláris apa lánya

2022. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%
Ha a bipoláris zavart megfelelően kezelik, és ha az érintett képes felismerni a problémákat és együttműködni az orvossal, teljes értékű életet lehet élni. Nem én mondom ezt, hanem a szakirodalom. Kérdező, ne hallgass azokra, akik csak még egyet rúgnak beléd. Gyerekeid igenis lehetnek, ha szeretnéd.
2022. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon elgondolkodtató amiket írtatok🙂
2022. júl. 18. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!