Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet mindig álmodni? és...

Hogy lehet mindig álmodni? és hogyan lehet az álom tartalmára "célozni"?

Figyelt kérdés

áá imádok álmodni,tegnap olyan k jót álmodtam h az nem igaz:D

és akkor hogy lehet h többet álmodjak? v mindig álmodok csak nem emlékszek rá? melyik az igazság?

és az álmot hogyan lehet irányitani? általában ha régóta elégítettem ki magam,akkor van 1 álmom,de aztán megint semmi,pedig másnapra mindig ugyanolyan kanos maradok.nos?:)


2010. szept. 22. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
hát, ez nem tőled függ
2010. szept. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig álmodsz, csak nem mindig emlékszel. Ha álomnaplót kezdesz vezetni, és részletesen leírod az álmaidat minden reggel (ha csak valami apróság volt is), akkor egyre részletesebben, nagyobb eséllyel fogsz visszaemlékezni. (Azt hiszem, a tudatos álmodás megtanulásának is ez az első lépése, azoknak, akik nem is emlékeznek az álmaikra, mondjuk nekem egy idő után unalmas volt, ezért abbahagytam, pedig álomnaplót "illik" vezetni, ha valaki foglalkozik önismerettel.) A témát nem tudom, lehet-e akarattal befolyásolni, szerintem inkább nem, mint igen. Illetve ha megtanulod a tudatos álmodást, amit fentebb is írtam, de hosszú idő, és sok odafigyelést igényel, meg nem mindenkinek pozitív a véleménye róla (az álom lényege pont az, hogy a tudatalattidból kérdések, problémák jöhessenek a felszínre, fejeződhessenek ki valahogy).
2010. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ja, nem rossz dolog közös ülésről álmodni.

Tegyél be egy CD-t valami témábavágó történettel, aztán próbálj meg arra elaludni, hátha.

2010. szept. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
70%

az álomra úgy tudsz emlkézeni h miután reggel felkeltél erősen koncntrálsz és akkor beugrik vagy nem:P de általában bejön és akkor az az álom megmarad

amugy minig álmodsz valamit mert az agy így kapcsolódok ki

2010. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy emlékszel-e rá, az attól függ, hogy az alvás mely periódusában ébredsz meg.
2010. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!