Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez? Nagyon furcsa, Vmi...

Mi ez? Nagyon furcsa, Vmi pszihés zavar?

Figyelt kérdés

Ma ültem a metron, és hirtelen eszembe jutott egy régi emlékem, h ülök a metron, de az évekkel ezelőtt volt, és oylan érzésem volt h évekkel ezelőtt van, persze tudtam h ez lehetetlen, de mégis ugy gondoltam h ez nem most van. Szval megijedtem, és éreztem h betompulok idegenné vált a külvilág, éreztem h kezdek remegni, és ahogy átjár a pánik. Picit lenyugtattam magamat, kijöttem a metrobol, szépen sütött a nap. Ismét eszembe jutott egy régi emlék h a napon vagyok és felhivnak telon, és ugyanaz az érzés tört rám, h most, akkor van, persze ismét tudtam h lehetlen, megint éreztem h eluralkodik rajtam a pánik,d e vhogy tudtam uralni. Mostanában egyszerűen rámtörnek ezek a fura érzések, megszűnik az idő, meg a tér, idegenné lesz a külvilág, és mintha lefagyna az agyam gondolkodni sem tudok. Ilynekor legszivesebben elmenekülnék vhova messzire, és sirni tudnék, persze visszafolytom. Ezek pánikrohamok, lehetséges h ha pánikrohamom van, és bebeszélek magamnak vmit, pl: most 1802 van és egy pillre elhiszem? Mmmint ugy érzem h elhiszem valojában nem. Ez vmi pánik betegség féle? Menjek pszihologushoz, most haza értem és picit depibe borultam, sztetek ez mi lehet?:S Rem nem őrülök meg!!

16/l


2010. szept. 22. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem pánikroham, hanem egy tini lány csapongó gondolatai. Hagyod, hogy a gondolataid szétszaladjanak.
2010. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Furább érzéseik is vannak teljesen normális embereknek.
2010. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2010. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor ez nem Dejavu (hirtelen nem tudom hogy kell írni), mert a kérdező nem azt érzi, hogy ez már megtörtént, hanem, mintha vissza ment volna az időben.

Habár nem tudom, végül is lehet djv is, ha úgy nézzük.


Azt hiszem a dejavut az agyban valami probléma okozza, hogy valami pici hiba csúszik be. Lehet ez nálad fokozottabban van jelen.



Mióta tart ez az állapot?


Próbáld ki, hogy 1-1,5 hétig kialszod magad rendesen. Az egészséged a legfontosabb, este ne nézd meg a filmet, ne maradj fenn sokáig a házifeladat miatt.


Ha nem lesz jobb fordulj orvoshoz. Szóba jöhet neurológus, koponya ct, stb. Egyik sem fájdalmas.

2010. szept. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nos ez az állapot, pl ez a metron volt, de multkor is volt de az nem ilyen volt h visszamentem az időben, hanem itthon voltam, hirtelen betompultam, elkezdett azsivem verni, és idegennek éreztem magamat:S Nagyon megijedtem, azt hittem elvesztem a kapcsolatot a külvilággal.

De végülis nem ájultam el.. EZ AZ Állapot kb 3 hete van jelen, h néha rámjön ez a roham vagy nemtom mi, és ha nem nyugtatom le magam rosszul leszek, ilyenkor megprobálom elterelni a gondolataimat, csak néha jön az az álomszerű érzés, és ha megijedek akkor rosszabbodik, de ha nem,akkor elmulik.

2010. szept. 24. 13:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kétlem, hogy pánikroham lenne. Írtad,hogy 3 hete tart a dolog.Nem történt vmi veled, ami kiválthatta ezeket az érzéseket?Illetve talán azoknak a régi emlékeknek is lehet jelentősége, amelyek megrohamoznak.Persze elég kevés dolgot írtál magadról, de talán,ha azok az emlékek jók, most pedig nem vagy boldog, szívesen visszamennél oda és azért képzelődsz ilyeneket. Vagy vmilyen megoldatlan problémát akarsz helyrehozni, és az agyad így dolgozza fel. Persze én nem vagyok pszichológus, úgyhogy abba is hagyom pszichoanalízist.Azt, hogy szükséged van-e szakemberre, csak te tudhatod.Ha tényleg megkeseríti ez az életed, akkor nem árt ha felkeresel egyet.

2010. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet valamiféle védekező mechanizmus is.

Nekem apám alkoholista és rengetegszer vert, folyton veszekedés van anyám és közte.

Sokszor előfordult, hogy ilyenkor egyszercsak úgy éreztem, mintha elhagynám a testem és nem tudtam megállítania folyamatot. Mintha kiestem volna a testemből és eltűnnék. Nem ájulás vagy pánikroham szerű egyszerűen mintha elhomályosodna, eltompulna minden és tartanék máshová.

Olvastam erről, hogy állandósulhat is az ilyesmi és egy idő után folyton úgy érzi magát az ember, mintha félálomban lenne. Nem lesz annyira valódi a valóság vagy hogy mondjam.

Lehet hasonló a dolog nálad is, sok stressz is kiválthatja.

Persze érdemesebb lenne orvoshoz fordulnod, az a biztos.

2010. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen pontosan ezvan!! Amit irt az utolsó.. mostanában sok miden történt, pasi ügy, a legjobb barátnőm is utál, szval elég sok minden. Nekem a papám volt alkoholista, kiskoromban vele laktunk, és mindenki menekült otthornol, emlékszem mikor beléptem a házba, és elkapott az a dermedt depis hangulat:S Nagyon szar volt, és hipochonder is voltam régebben, állitolag most is az vagyok. A lényeg h a gyerekkoromba tényleg szivesen visszamennék, mmint tudom h szar volt, de egyszerűen úgy érzem, egy csomo minden ki maradt, amit igy nagynak már nem csinálhatok... de nemhiszem h ez az ok. ÉS KB Három hete volt az is, h ürességet éreztem, mikor rámtörtek a rohamok, és olyan volt mintha tényleg minden valotlan lenne... Ez az érzés elmult, a rohamok is ritkábbak, de most megint előjött vmiért:S
2010. szept. 24. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!