Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhat a külvilágtól és...

Mi okozhat a külvilágtól és annak visszajelzéseitől teljesen izoláltan kialakuló önképet?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az önkép kialakításában szerepe van annak, hogy mások mit jeleznek vissza arról, hogy milyen vagyok, vagy hogy a saját tapasztalásaim mit jeleznek vissza arról hogy milyen vagyok (rajzolok egy képet, és attól függően hogy hogyan sikerül, megállapítom, hogy mennyire tudok jól tudok rajzolni)

Mi alakítja ki az önképet akkor, ha valaki a külvilág visszajelzéseire teljesen immunis, vagy teljesen izolálódott. Milyen körülmény miatt lehet ez (babakorban, gyerekkorban), ami azt okozza, hogy valaki ennyire izolálódjon a valóságtól?


2022. júl. 31. 13:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Pl. ha a visszajelzések nem fedik a valóságot, mert szeretetből, utálatból, manipulatív érdekből vagy egyszerűen az aktuális hangulatuktól függ, hogy a szülők, tanárok, osztálytársak mit tükröznek vissza. Ilyenkor kénytelen az ember a saját önképét minden elérhető eszközzel védeni az összezavaró, hazug, destruktív hatásoktól. Nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy kiengedje a kezéből a gyeplőt.
2022. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

10


Nem kell minden visszajelzést megvizsgálni. Te egy szűrő vagy, van amit átengedsz rajta, van amit nem. Olyan ember nincs, akit semmi és senki véleménye nem érdekel. Mint mondtam, ha tudatosan nem is, tudattalanul ő ezeket ugyanúgy feldolgozza.


Ha nekem 5 ember azt mondja hogy hülye vagyok, azt nem vizsgálom meg, de h egy szerettem mondja azt hogy hülye vagyok, azt meg fogom vizsgálni.


Olyan ember pedig szintén nincs, akire mindenki azt mondja hogy hülye, ő maga pedig mégis azt gondolja hogy nem az. Szerepet játszhat, hogy őt ez valóban nem érdekli, de tudatalatt őt ezt foglalkoztatja.

2022. júl. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hm, egy személyiségzavar jut eszembe - skizoid személyiségzavar, aminek egyik fő kritériuma az izoláció és a dícséret/utálat, külső visszajelzések iránti közömbösség. Teljesen hidegen hagyja őket a külvilág, és nem szocializálódnak. Nem azért, mert félnek (ellenben a szocfóbiásokkal), hanem mert közömbösek az emberi kapcsolatok kialakítása iránt.
2022. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!