Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy a barátaim így...

Normális, hogy a barátaim így magamra hagytak?

Figyelt kérdés

Tizenéves korom óta küzdök szorongással. Ahogy egyre idősödöm (idén 30 vagyok), ez hullámokban lett néha rosszabb, folyamatosan járok pszichológushoz mindenféle terápiára, többször szedtem már gyógyszert.


Ez idő alatt megvoltak a közeli barátnőim, mindig eltitkoltam előlük a betegségemet, hogy ne húzódjanak el tőlem. Eddig mindig sikeresen, nem vettek észre belőle semmit.


Egészen 3 évvel ezelőttig bírtam így elrejteni. Azóta ugyanis annyira súlyos az állapotom, hogy pánikbeteg is lettem és depressziós is idővel. Gyógyszert most próbáltam eddig nem szedni, de nem tudom, mi lesz...


Úgy másfél éve vállaltam ezt fel előttük mert már nem tudom tovább elrejteni, annyira komoly. Azt hittem, ez nem vezet ilyesmihez, de azóta konkrétan nem keresnek. Elhúzódtak tőlem, kérdeztem, nem vallják be.


Nem értem, normális ez, én vagyok a hibás? Valamit tudnék tenni a dolog érdekében? Vagy hagyjam mert az ilyenek nem barátok? Aki küzd/küzdött mentális betegséggel, hogy bírják a barátságaitok?



2022. aug. 2. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiszem, hogy ennyi információ alapján ezt meg fogjuk tudni neked mondani. A saját depressziós ismerőseimből kiindulva a depressziónak vannak olyan súlyossági fokozatai és olyan viselkedésbeli megnyilvánulásai, amik inkább azt jelzik, hogy jobb, ha békén hagyom az illetőt. Tehát igen, komoly kihívás is tud lenni mellette maradni, legyen az akár családtag, akár barát. El tudom képzelni, hogy valakit megijeszt ez a szó is, de személy szerint, ameddig nem tudtam igazán, hogy mit jelent a depresszió, én nem féltem tőle.


Próbálj meg magadra külső szemmel tekinteni! Mit érzel, hogyan változott a viselkedésed az elmúlt három évben?


A kérdéseidre válaszolva, még nem tudjuk, mennyi szerepe van ebben a viselkedésednek és egy mentális beteg felelősségének mértéke is egy komoly filozófiai kérdés lenne. Szerintem összességében az emberek csak nehezen kezelik, ha valaki inkább elszívja az energiájukat ahelyett, hogy ő is hozzátenne az emberi kapcsolathoz valamit. Nem biztos, hogy a barátaid önzőek; az is lehet, hogy ez számukra nem könnyű téma és esendőek, nem tudják kezelni. A saját gondjaim igen, okoztak már nekem is elszigetelődést és nagyon ritkán volt, hogy más húzott ki a gödörből, nagyrészt magamnak kellett mindig a sarkamra állnom és helyreráznom a szociális kapcsolataim.

2022. aug. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért, mert felvállaltad, hanem azért, mert jelen állapotodban nem kikapcsoló számukra a társaságod. A gyógyszert ha felírták, szedni kellett volna, nem évekig kísérletezni magadon. Most majd szépen szeded a gyógyszert, dolgozol a terápiában (úgy látom, nem sok eredménnyel, biztos jó az a szakember?), és ha majd olyan állapotban leszel, hogy nyitott tudsz lenni barátkozásra, akkor majd megismerkedsz új emberekkel.
2022. aug. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es nem írtam ilyet, hogy a gyógyszert felírták de nem szedtem. Most még nem jutottam el a gyógyszer állapotig.
2022. aug. 2. 19:48
 4/12 anonim ***** válasza:
"Gyógyszert most próbáltam eddig nem szedni." Depresszióra, pánikbetegségre nem írtak fel?
2022. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan barátot kell keresni aki előtt nem kell titkolni, esetleg aki szintén átment szenvedésen, mentális betegségen, vagy más nehézségen, azok megértőbbek.
2022. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem teljesen más betegségem volt. Mindenki eltűnt mellőlem. Evolúciós jelenség a beteget vagy rosszkedvűt elkerülik. Ritka az akire számítani lehet. Próbáld ne túldramatizálni találj ki te programokat ahova képes vagy elmenni és hívd el őket. Ne legyél egyedül az nem tesz jót. A problémáidról meg ne beszélj ha nem kérdezik. Lehet hogy ők nem barátok de ismerőseid még lehetnek akikkel érdemes időt tölteni. A magánügyeidet meg beszéld meg azzal aki valóban közel áll hozzád.
2022. aug. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Valaki írta ezt privátban. Hogy ilyenkor derül ki, ki igazán barát. Mert értem hogy nem vagyok szórakoztató, de teljesen magamra hagyni... az nem barátra vall.
2022. aug. 5. 23:54
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Most mit teszel a lelki egészséged helyreállítása érdekében? Ha most jársz pszichológushoz, és nemhogy nem javul, de még romlik is, akkor másik pszichológushoz kell járni, mert ennek nincs értelme.
2022. aug. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Erre senki nem tud válaszolni mert nem ismerjük se őket se téged. Nem tudjuk mi zajlott a találkozásaitokon. Lehet elviselhetetlen lettél és észre sem vetted ezért kerülnek. Lehet nem ez az ok hanem csak rád untak mert nem volt olyan jó kedved mint korábban. Lehez semmi köze az állapotodhoz. De egyedül lenni nem jó ötlet. Úgy nehezen fogsz javulni. Ha fontosak neked ne ezem rágódj hanem keresd őket és talállozzatok újra. Menj programokra mert elzárkózni az az élettered beszűkülését eredményezi és egyre rosszabb lesz. Persze új barátokat is kereshetsz ha van hol.
2022. aug. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Ilyenkor latszik ki az igazi barat… Nagyon sajnalom es reszvetem.

Ami megoldas, most hogy ezek az ugynevezett „tuzon-vizen at baratok“ eltuntek, hogy keresel helyettuk olyanokat akik elott az ilyet nem kell titkolni.

2022. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!