Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor az alkoholizmus...

Most akkor az alkoholizmus betegség?

Figyelt kérdés

Én ittam 1-2 évig. Tényleg nem tudom, h pontosan mennyi ideig, inkább 1 évig. Elvonón jöttem le róla.


Az egyik barátnőm, meg az egyik gyerekem apja alkoholisták. Nagyon durva jellemhiányosságaik vannak, hazudnak, fedítenek, vàdaskodnak, nem néznek szembe SEMMIVEL (elcseszett élet, magány, elhidegülés szülőktől, testvérektől, gyerekektől, barátoktól).


Szerintetek betegség vagy nem betegség vagy vmi más (ha igen, mi?)?



2022. aug. 4. 19:52
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
kifejtem
25 szavazat
1 2
 1/17 anonim válasza:
22%
Függőségnek nevezhető.De nem betegség
2022. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Persze, szenvedélybetegség.
2022. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A függőség betegség, 1-es!
2022. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez pszichés betegség, igen.
2022. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Nevezhető betegségnek.

"A kutatók korábban összesen tizenhárom, olyan gént azonosítottak, amelyek szoros kapcsolatban állnak a túlzott alkoholfogyasztással."

2022. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%
Inkább egy nagyon hibás problémamegoldási séma.
2022. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az alkoholizmus elég széles skálán mozog. Az akikről te beszélsz kérdező, ők már soha nem fognak lejönni róla.


Nekem van egy elvonón dolgozó ismerősöm, ő mesélte, hogy egy bizonyos szint után nem is engedik hogy leszokjanak a piáról, mert kb. bele is halnának. Ezt hívják azt hiszem tremens delíriumnak. Ott már az van hogy orvosi felügyelet mellett csökkentik esetleg az adagot, de teljes megvonás soha nem lesz nekik már. De ez is ritka, azért ezen a szinten az emberek nem szoktak önként elvonóra vonulni.


De alkoholizmus az is, ha valaki minden nap megiszik 2 sört. Nem a mennyiség a lényeg, nem az hogy torzul-e a személyisége. Az lényeg, hogy képes e elindítani vagy éppen zárni úgy a napot, hogy nem nyúlt piához. Akkor is, ha az csak 1 sör.


Ha nem, akkor az alkoholizmus, ami szenvedélybetegség.

2022. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Olyan értelemben nem betegség, hogy elkapod a kocsmában.



Viszont igen, van addikcióra hajlamosító gén, ami örökletes.


De ez mondjuk nem feltétlen alkoholizmust eredényez, függ attól is, minek vagy kitéve.

Ha olyan közegben él valaki, akkor lehet mondjuk a meth vagy a heroin kapja el, és sokan az egyik függőségből a másikba esnek.

Szal ja, ha van a családban addikt, te is hajlamos lehetsz rákapni dolgokra. (De ez lehet pl szerencsejáték, binge eating, vásárlási mánia, ninfománia akármi)



És igen, az alkohol okoz testi elvonási tüneteket, és rongálja a testet. Egy komoly alkoholista ha leteszi a poharat, nem csak a lelkét pátyolgatja, hanem kő kemény testi tünetei lesznek.


Általában a legtöbb alkoholista gyógyszerként használja a szeszt. Van aki lelki bánatra, van aki fizikai fájdalomra, van aki depresszióra, van aki szociális szorongásra...Ha lejönnek a piáról, ezek is felerősödnak.

2022. aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Ja, még apámat nem mondtam. Ő is iszik vagy 40 éve. Többször hagyta abba az ivást úgy, h egyik napról a másikra és... nem voltak elvonási tünetei. (Egyszer rákos volt, egyszer-kétszer csak úgy). Néha nagyon keveset iszik, néha tök sokat. Egész életét végigdolgozta kiváló szinten (100 százalék szellemi munka), felelős beosztásokban, majd cégvezetőként. Jelenleg is dolgozik a szakmájában és rengeteget a kertben (hétvégi ház). Elmúlt 75 éves, kiváló a memóriàja, minden oké, eszik, alszik eleget. Makk egészseges, jó alakja van. SOHA nem kötekedett, nem volt agresszív, nem bántott meg senkit, nem tett kárt semmiben. Mindig alvás előtt iszik, este. Ill. hétvégén délutáni szieszta előtt is. Ez vajon mi? Mert nekünk az elvonón volt pszichoedukáció, de ilyesmiről nem volt szó...

2022. aug. 4. 20:57
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát mennyit iszik? Minden nap?
2022. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!