Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen dolgok, helyzetek...

Milyen dolgok, helyzetek készítik ki legjobban a borderlinet?

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem külső események, hanem ami a fejében történik. Külső esemény azt kiszámíthatatlanul, véletlenszerűen triggerelheti.
2022. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Azért ijesztőek a dührohamai, mert nem külsö ok idézi elő, hanem a belső problémái robbannak, és azon vezeti le, aki kéznél van.
2022. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

Egy borderline-nak még a számára legideálisabb körülmények között is dührömahai, hangulatingadozásai lennének.


Konkrét választ azért sem írok, mert nem támogatom az ötletet, ha ez jár a fejedben.

2022. aug. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Egyénenként eltérő kit mi triggerel, sokszor valami olyan amiben korábban sérült, pl egy fizikai sérüles helye is jobban fáj ha ott kapsz újabb sebet. Egyébként személyszerint, az elhagyatottság érzése,fèltèkenysèg jellemzően, a túlkötődès, illetve a mások közeledèsènek ijesztő mivolta. A fentebbi hozzászólók el vannak kicsit tévedve ezzel a bármi illetve ami a fejében van szöveggel.... esetleg egy skizofrénre helytálló lehet, de borderline mèg mindig egy személyiségzavar és nem egy őrült.
2022. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami legjobban kikészít, az emberi kapcsolatok. Egészben pár hét után látom, hogy irtó sok voltam a másiknak, gyakorlatilag azonban nem érzem. Szét van törve bennem szilánkokra a „kapcsolat”, nem látom át egészben, és persze amikor már kiakasztottam a másik személyt (pedig nem írtam neki semmi bántót), akkor már nem írja le, hogy bajt követtem el, nem válaszol, nem reagál, és nem ért meg semmit. Vannak személyek, akik ezt a tipikus borderline forgatókönyvet kihozzák belőlem, és ebbe úgy érzem belehalok érzelmileg. Természetesen nem látom rögtön hogy ehhez ahhoz kötődni fogok. És a legrosszabb, hogy ugyanúgy kötődök bárkihez pár hetente, havonta, mint az elején a barátomhoz. Nem érzek a kötődések között különbséget. Nem érzem, hogy ez egy egyetemi oktató, ez egy könyvtáros stb, hiába tudom és értem. Az fáj pokolian, mikor nem válaszol az illető, és nem korrekt, de előtte meg válaszolt. Ezt az egyet nem bírom elviselni, ez szó szerint fáj belül valahol. 10 perc múlva lehet másképp fogom érezni:((( ha valaki hasonlóan van, szívesen beszélgetnék vele privátban. Nyugodtan írjon, bárki is az.
2022. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!