Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » BPD. Honnan tudhatom, ha...

BPD. Honnan tudhatom, ha borderline-os vagyok? Mik a tünetek? Tapasztalatok? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Ezek alapján mit gondoltok?


-gyakori sírás (havi/heti rendszerességgel akár)

-tartós szorongás, feszültség

-kontrollálhatatlan düh érzése, bosszúvágy

-magány

-önéheztetés, önbántalmazás (ütés, karmolás, ökölbeszorított kéz, szinte forró vizes kézmosás,ajakbőr tépés, hajhúzás, nagyon szoros hajgumizás, nem kellően felöltözés)

-óriási "űr" érzése bent

-szeretetéhség, őrülten szeretni akarás

-BDSM iránti érdeklődés



2022. aug. 9. 14:00
1 2
 11/13 anonim válasza:
Az én gyerekem falcolja a karját,ez is tipikus tünet.😔Óriási érzelmi labilitásai vannak.Hol boldog,hol a mélyben van.Ilyenkor semmi nem vígasztalja,sajnos sokszor nyúl alkoholhoz is,amikor mély ponton van..
2022. szept. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

10. válaszoló vagyok..

11-es válaszoló!


Akkor ideje lenne jobban figyelembe venni hogyan érzi magát, komolyan figyelni rá, mert ez a szülőből indul ki, a gyerek problémája!

Nem úgy van, hogy hoppá elbaszott alapból, senki nem igy születik, komoly gondok lehetnek a családban!

Hajrá!

2022. szept. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

10

Hatalmas lájk.


Amikor nekem először diagnosztizálták, nem akartam hinni a fülemnek. Totál nem számítottam rá, nem gondoltam volna, stb. (És én akkor már a harmincas éveimben jártam...)


De ezt betudtam annak, hogy egy egyórás beszélgetés után kaptam a diagot és hogy a pszichiáter nyilván őrült és tesztet sem vett fel, stb.


3 évvel később befeküdtem a Tündérhegyre és 3 hónapig ott voltam. Zárót elém tették, borderline. Újabb hatalmas döbbenet. Ezek szerint TÉNYLEG az vagyok? stb.


Na most jön a csavar. Azóta is eltelt 12 év, hol megkaptam a bordi diagnózist, hol nem. Tegnap voltam egy új pszichiáternél, végigolvasom az ambuláns lapot, rajta a diagnózisaim. Egyik itt és most nem releváns, másik .... na vajon micsoda? Bordi.


Hát erről ennyit.

2022. szept. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!