Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a gyógyszerem...

Szerintetek a gyógyszerem miatt hízok és amiatt nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés
Kényszerbeteg vagyok sajnos. Fevarint szedek, este 150 mg-ot. Azóta sokkal jobban vagyok, már másfél éve szedem. Viszont azóta híztam 93 kg-ról 100 kg-ra. Sokszor gyengének, fáradtnak érzem magam, meg kedvetlen, lusta vagyok. Főleg, ha nem sportolok. A helyzet az, hogy miután elkezdtem gyógyszert szedni nem nagyon mozogtam. Előtte heti 3 futás megvolt. És igaz, hogy a gyógyszerszedés előtt is híztam pár kilót, mert egyetem után volt egy lustább időszakom és munka mellett kezdetben nem volt kedvem futni. Aztán volt egy időszak, hogy ismét mozogtam sokat, viszont akkor épp munkanélküli voltam és éjszaka is volt, hogy ettem. Ekkor vettem észre, hogy 93 kg vagyok. Majd sikerült munkát találnom és a futást is nagyjából megtartottam és a súlyom is. Ezt követően jött a gyógyszer. Kezdetben elég keveset mozogtam, mert a futást én arra is használtam, hogy jó feszültségoldó, de most már a gyógyszer miatt a feszültségem a gyógyszertől is megoldódik. És akkor hónapokig keveset futottam, de még mostanáig is nem annyit, mint a gyógyszer előtt, de kb. ugyanúgy eszek, mint előtte. Attól híztam meg, mert kevesebbet mozgok vagy a gyógyszertől? A pszichiáterem szerint a gyógyszerben van hisztamin, ami lassíthatja az anyagcserét. Ugyanakkor, ha lassulna az anyagcserém, akkor a WC szokásaim is módosulnának nem? Azt pedig nem tapasztalom, hogy ritkábban kell wc-re mennem. Viszont már második hete növeltem és háromszor megyek futni, meg tudatosabban táplálkozok, de az éhezést én nem bírom. És hát hetente egyszer szoktam szombatonként mérni magam és 1. héten 99,3 kg, második héten 99,5 kg voltam. Még 20 dekával feljebb is ment, azért vagyok csalódott. Az a baj, hogy a pszichiáterek ártanak probléma is időnként megtalál engem és nem csak kényszerbeteg vagyok, hanem dühkitöréseim is vannak rendszeresen, ha nem szedek gyógyszert, ami nagyon kellemetlen. Legutóbb például meg akartak verni azért, mert örjöngtem. Utána mindig megbánom, hogy örjöngtem, de gyógyszer előtt ez sokkal rosszabb és sokszor napi szintű volt. De sokszor most is pl. azon gondolkodok, hogy üvöltözve mondom meg a pszichiáternek a magamét, hogy miért mérgez engem? Aggódok amiatt is, hogy hízok és az egészségemmel gond lehet így. Szerintetek azért híztam, mert kevesebbet mozogtam, mint korábban vagy a gyógyszertől ez alapján?

2022. aug. 10. 14:36
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
De mi a különbség az antidepi és az antipszicho között? Én Fevarint szedek, az melyik?
2022. aug. 12. 23:19
 12/24 anonim ***** válasza:

Az antidepi.


Antipszichó mániára, skizóra van elsősorban.

2022. aug. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszi, de úgy tudtam az antidepik is hizlalnak eléggé. azon belül SSRI. Bár pont tegnap olvastam, hogy nem bizonyított, hogy önmagában az SSRI antidepik szedése hizlalna, mégis sokan panaszkodnak rá. De lehet valóban az idézte elő, hogy kevesebbet mozogtam.
2022. aug. 13. 13:01
 14/24 anonim ***** válasza:

Hízni a kalóriatöbblettől lehet csak. Más kérdés, hogy vannak, amik az éhségérzetedet módosítják, vagy éppen a stressz-étvágytalanságod átcsap nyugis kajálásba. De minden hízás csak kalóriatöbblet miatt lehet.


Én szedtem fogamzásgátlót, nyugtatót, antidepresszánstis életem során, majd leszoktam az utolsó kettőről, se a rászokásnál se a leszokásnál nem volt sehol hízás.

2022. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Pedig nekem is SSRI volt.
2022. aug. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Antidepiktől sosem híztam. Kiveve Mirtazapintól. Cymbaltával fogytam. A többitől nem híztem. Nem fogytam.
2022. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Mindig is ugyanilyen étvágyam volt, a gyógyszer előtt is. Akkor talán az lehet a baj, hogy a gyógyszer kezdetétől hónapokig kevesebbet mozogtam.
2022. aug. 31. 08:39
 18/24 anonim ***** válasza:
Nem az étvágyad számít, hanem a kalóriabeviteled. Azt számoltad? Rohadt könnyű elcsúszni vele, ha nem.
2022. aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem számolok ilyeneket. Korábban sport és annyit ettem, amennyi jól esett és az müködött. Nem voltam kövér.
2022. aug. 31. 08:46
 20/24 anonim ***** válasza:
Értem, de ha kiesik a sport, akkor az már kalóriatöbbletet okozhat, plusz ha nem számolsz kalóriákat, honnan tudod, hogy nem ettél többet? Mint mondtam, nagyon kevéssel is el lehet csúszni és többletbe kerülni.
2022. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!