Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongó, introvertált,...

Szorongó, introvertált, hányós emebrként mit dolgozzak?

Figyelt kérdés

Igyekszem tömör lenni. Munkakeresésben vagyok. Végzettségem: anglisztika mesterszak. Ezen kívül rengeteg plusztevékenységem van, az alapképzés során szakkollégista voltam 3 évig, számos konferencián vettem részt (2x TDK, és 3 más konferencia), 2 publikációm van, és beszélek még alapfokon németül.


Problémám: elsős korom óta szorongó típus vagyok. A sulit úgy csináltam, hogy minden héten hánytam otthon, rettegtem bemenni. Kitűnő tanuló voltam, nem voltak barátaim. A szüleim úgy vittek már spzochológusokhoz/pszichiáterekhez kamasz korom óta. Rengetegszer fogytam egy hét alatt 4-5 kilókat, nyolcadikban egy hét alatt 8 kilót.


Ez egyetem alap-és mesterképzés alatt is folytatódott, minden előadás előtt hánytam, ha prezentálni kellett azt hittem megdöglök. Szedtem nyugtatókat, antidepresszánsokat, halottnak a csók. A nyugtató sem segített semmit, ha jött a prezentáció (Xanax, Frontin).


Elkezdtem egy munkát, 2 hét!! után otthagytam, mert hánytam, remegtem, és összeestem az utcán.


Na, most viszont dolgozni SZERETNÉK, de minden szorongást vált ki.


Kis önismeret:

-ami érdekel: pszichológia, az emberekkel való foglalkozás, angol, rajzolás, az emberi lélek


-amit nem szeretek: pénzügyekkel való dolog, telefonálás, mások elé kiállás


A problémám: nagyon gondolkodtam, hogy nyelviskolába mennék tanítani, viszont hiába tudok perfektül angolul, ha ki kell állnom mások elé, leblokkolok. Ezt még élvezném, de úgy érzem, nem tudnám megtenni.


Rengeteg munkát néztem, de mindegyiknél elönt a szorongás, és bezártam.

Ki akarok ebből az állapotból törni, ezért kérem a segítségeteket.


Egy ilyen ember mit tud dolgozni?


Igen, az is probléma, hogy a családom úgy áll hozzá, hogy ha 10 évig itthon vagyok akkor maradjak, nem zavarják őket, ha nem akarok nem "kell" dolgozni. Hiába kérek tőlük segítséget, hogy picit motiváljanak, hogy meg tudom csinálni, ebben nem számíthatok rájuk.


Szeretnék kitörni.


2022. aug. 11. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden előadás előtt hánytál és meg akartál dögleni ha prezentálni kellett, nem szeretsz mások elé kiállni és leblokkolsz, akkor hogy a viharban vettél részt 5 konferencián?
2022. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy a tanszékvezető kért fel, és nem mertem nemet mondani, ezért bevettem előtte a szokásosnál több nyugtatót, előtte 1 héttel begyakoroltam a szöveget (online Covid alatt felolvastam), és lelkileg mantráztam magamban, hogy túlélem.


Viszont ez nem "élet" volt, hanem maga a pokol.

2022. aug. 11. 11:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Ami spontán konferencia volt, ott érezhető volt, hogy a kérdésekre nem tudtam rendesen válaszolni, összevissza beszéltem.
2022. aug. 11. 11:40
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Te végülis elég jól funkcionálsz. El kell, hogy mondjam, hogy mások is szoktak lámpalázasak lenni, ez nem betegség. A gyógyszer-abúzus az gond lehet, ezt az orvosoddal beszéld meg, hogy rendben van-e, ha így szeded. A szorongásra a pszichiáter tud gyógyszert felírni. Van többféle, próbálkozni kell, hogy mi válik be.
2022. aug. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

Különleges esemény előtt lámpalázasnak lenni nem kóros dolog, de hetente hányni nem normális, ha így megbénítja az életed szorongás, azt kezelni kell (és nem úgy, hogy alkalmanként lórúgásnyi gyógyszert szedsz). Menj el a háziorvosodhoz, ő majd elküld laborba stb. kivizsgálásra, hogy kizárjátok a szervi bajt. Járj rendszeresen pszichiáterhez, működj együtt vele, ne össze-vissza szedj gyógyszert. Ha magadtól nem kezded el menedzselni ezeket a dolgokat, 10 év múlva sem leszel előrébb.


A helyedben addig is valamilyen távmunkát keresnék, angol és német nyelvtudással van esélyed online szövegíró, átíró, fordító jellegű munkára, ahol nem kell emberekkel beszélni.

2022. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is az a bajom, hogy minden újtól rettegek, tiszta ideg vagyok minden állásinterjú előtt is és lesüt rólam minden. Félek, hogy majd nem tudom megcsinálni és sok mindenre azt sem tudom akarom e... Őszintén szólva nincs egy olyan állás sem amire azt mondom ez tetszene. Monoton munkát már nem akarok csinálni ha nem muszáj, de olyat se szeretnék ahol túl sok az ember. Régen voltam boltban és annyira rossz emlékem van róla, hogy azóta nem vitt rá a lélek, hogy jelentkezzek, pedig már eltelt 5 hónap, azóta itthon vagyok. Elmentem próbamunkára, 1 napot dolgozni itt ott, de egyikre sem tudtam azt mondani, hogy ezt akarom mindennap. Sírva jöttem haza amikor belegondoltam, mindennap ott legyek... A legnagyobb bajom, hogy félek az újtól. Eddig hosszú ideig legutóbb gyári munkát csináltam, nem volt olyan nagy felelősség összerakni a bizbaszokat. Ahol meg komolyabb feladat vár, megijeszt a felelősség, félek hogy elcseszek valamit. Ha emberekkel kellene bánni, olyan hely lenne jó ahol olyan sokan nincsenek. Értelmes végzettség nélkül ráadásul... Már tanfolyamot is kerestem, de mit érdemes most? Ami nem kukába való lesz, ha ettől is elcseszettebb lesz a világ?
2022. aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!