Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok mit kezdeni azzal,...

Nem tudok mit kezdeni azzal, hogy...?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és sikerült egy szorongásos zavarral szépen pár hónapra magam alá kerülni, gyógyszert kötelezően felírták emellett eljutottam pszichológushoz, ahol a szakembert csak a gyerekkorom és a szüleimmel való kapcsolatomról érdekelte leginkább, meg pár jelenkori dologról is esett szó, amiben előjött a szorongás. Nem történtek velem soha markáns traumák, sose vertek, senki nem erőszakolt meg, nem abúzáltak, csak érzelmileg elhanyagoltak, meg anyám súlyos mentális betegsége és apám agresszív karaktere miatt sok konfliktus volt otthon. De nem történtek kiemelkedően sz*r dolgok, hogy keményen megbüntettek volna, annyiból állt nálunk hogy apám elhordott mindennek, kaptam agresszív reakciót aztán később mintha nem is történt volna semmi, élt mindenki mintha mi sem történt volna. Vitatkozni sose lehetett, ha próbáltam érvényesíteni a véleményemet, akkor ignorálta apám azt és terelt. Ez ment mindig, veszekedés, fenyegetőzés....aztán pár órával később, mintha minden rendben lenne. Igazából sokfélét lehetne sorolni még, de lényegtelen.


A kérdésemre rátérve...

A pszichológusom a szorongásom mögött személyiségzavart állapított meg. A napokban emiatt volt 1 összetűzésem egy ismerőssel. Ez a személy invalidálta a a mentális problémáimat, mert szerinte csak éretlen vagyok, meg a szüleimet vádolom, nincs szükségem terápiára, párkapcsolatban elmúlnának a problémáim stb...Másoknak (még) akikben nem bízok úgy nem említettem az új lehetséges diagot. Viszont félek, hogy rám fogják fogni, hogy nekem tuti nincs ilyen bajom, mert tök normális vagyok, egyetemen már szakdogát végzek, nincs semmi nagy problémám mint függőség, toxikus/szélsőséges viselkedés...egy nem túl közeli barátnő féleségem már a szorongásomra kapott kezelésre is megkérdezte, hogy biztos kell-e ez nekem? Meg az élményeimre rávágta hogy olyanokat ő is tapasztalt már....aztán mikor közöltem a gázabb részleteket a szorongásommal kapcsolatban (pl. képtelen volna kimenni a szobámból, vagy azt hittem belehalok a szorongásba vagy pánikrohamom lesz, összeomlik az életem tejesen stb.), akkor meg már inkább csak ignorálta az egészet.


Neten nézegettem videókat személyiségzavar témában, főleg borderlineból, hogy legtöbbször az anyai következetlenség és egy nem biztonságos, állandó stresszes környezet nevel ki egy ilyen személyiségzavart. Nem kell ehhez átélni feltűnően borzalmas dolgokat...

Kérdésem, hogy tényleg az lesz ezentúl, hogy az emberek nem fogják elhinni, hogy tényleg bajom van csak azért, mert nem éltem át a legszarabb gyerekkori alternatívákat? Vagy tényleg velem van a baj én nem bírtam felnőni érzelmileg vagy mi a sz*r?

Tudom, hogy az átlag ember tudatlan, és nem kéne mások véleményével foglalkoznom, de elgondolkodtam most ezen kicsit....



2022. aug. 14. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen személyiség zavart állapított meg?

Ne hallgass arra az emberre, sőt a helyedben én messze elkerülnem. Azért mert nem történtek meg veled a legnagyobb traumák, nem lesz kevésbé valós a problémád.

2022. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elkerülőre tippelt először azokból, amiket hallott tőle a jelenkori problémákból. De belöktem neki, hogy én borderlinet gondolok, aztán a dührohamok, meg a öngyilkos és önpusztító gondolataim miatt elfogadta a javaslatomat.

Igazából majdnem biztos vagyok már ebben, régebben is gyanítottam, de már el is felejtettem.


Blokkoltam az illetőt, mert csak egy netes ismerős volt, kíváncsi voltam a reakciójára azért dobtam be, de arra számítottam h ahelyett h okoskodik inkább ghostol...de már lehet paranoid lettem emiatt kicsit és emiatt az egy szar élmény miatt feltételezem ugyanezt másokról is, hogy így fognak viszonyulni.

2022. aug. 14. 20:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember idegrendszere más és más, van akiben relatívan enyhébb dolgok is súlyos károkat okoznak, ez természetes dolog. Az emberek nagyon sokféleképpen reagálnak, ha mentális betegségekről hallanak, de igen, általánosságban elmondható, ha külsőre összeszedettnek tűnsz és nem voltál speciális nevelési igényű, akkor a leggyakrabban alá fogják becsülni az ezzel való küzdelmed. Az pedig a lehető legnagyobb hülyeség, hogy egy párkapcsolattól automatikusan rendbe jön minden, ugyanis az egyik fél Borderline zavara nagyon súlyosan mérgező tud lenni mindkét személyre.


Nagyon meg kell válogatnod, kivel osztod ezt meg magadról.

2022. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek nincs köze a mentális zavarodhoz, nem kell róla beszélgetni.

Vagyis éppen lehetne, de az eū kultúránk úgy jó 50 évvel el van maradva még ettől.

Ne érdekeljen kinek mi a véleménye, főleg ha romboló számodra.

2022. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, az idegrendszeres vonatkoztatás elég kisarkított ok, nem csak ennyiből áll. Bpd-nél ahogy tudom az első 3 évben a gyerek nem kapja meg azt a normális figyelmet/reakciókat, ami ahhoz kellene, hogy megfelelően fejlődjenek bizonyos agyi területek. Nem feltétlenül ilyen idegrendszerrel születik valaki, ami miatt érzékenyebb. Van is fent erről youtubeon egy videó, amiben az érzelmileg elhanyagolt csecsemők viselkedését vetik össze olyan csecsemőkkel, akiknek a szükségleteit kielégítették a szülők. Volt különbség nem kicsi.


A párkapcsolatos dolognál én is eldobom az agyamat. De gyakori gondolat másoknál, sokan úgy vannak, hogy a párjuk majd passzívan megtanítja őket a "normálisra". Aztán valamiért dependens jegyek is mutatnak...Nyilván mindenki élje úgy az életét, ahogy gondolja. Én alapjáraton most hallani nem akarok ilyesmiről. :D Ki a franc az a hülye, aki ilyen szituban kapcsolatba menekül? Szerencsére enyhe eset vagyok, rendbe tudom magamat annyira vágni segítséggel, hogy élni lehessen ezzel később normálisan.


Nem akarom fűvel-fával megosztani ezt amúgy nyilván. Tesztnek elment a netes, csak beparáztam, meg felcsesztem magamat. Új még a szitu és nekem is emésztenem kell.

2022. aug. 14. 23:22
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 Nem is a beszélgetés kellene, mert közeli barátok megértik és meghallgatnak. Hanem inkább az, hogy nem lehet egy fokkal tágabb körben se már tutira felvállalni, mert ahogy mondtad -50 év, nem csak eüben hanem fejben is sokaknál, tisztelet a kivétel. És az egy fokkal tágabb kör még mindig messze áll egy publikusabb közegnél.
2022. aug. 14. 23:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!