Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért beszélgetett el velem...

Miért beszélgetett el velem egy kriminál pszichológus?

Figyelt kérdés

Pár napja beutalt a pszichológusom pszichiátriai osztályra. Legfőképpen az öngyilkos gondolataim miatt. Meglepődtem azon, hogy másnap jött az Igazságügyi Minisztériumból egy kriminál pszichológus elbeszélgetni velem erről. Később pedig egy bírósági szakember is meglátogatott. Nem tudtam hova tenni. Azt tudom, hogy valami beteg jogi védelem végett szokott ilyen lenni, de rengeteg szobatársam szintén küzd öngyilkossági gondolatokkal, őket mégsem látogatták meg, nem beszélgettek el velük. Ez mitől függ, hogy pont engem? Mire számítsak tőlük?

Köszönöm a válaszokat előre is!


máj. 11. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságról akkor jönnek ki, ha a gondnokság alá vételről kell dönteni. Tudsz olyanról, hogy valaki, esetleg családtag gondnokság alá akar vetetni, mert nem vagy képes a saját ügyeid racionális vitelére? Van esetleg rosszakaród a családban? Van vagyon a családban? Nem betegjogi védelem, épp ellenkezőleg, a beteg jogfosztása! De a beszélgetés céljáról kötelesek lettek volna tájékoztatni, hiszen nem vagy köteles válaszolni. Miket kérdeztek? Alá kellett írni valamit?
máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Zárt osztályon vagy? Mert ott - lényegében - átmenetileg megfosztottak a személyes szabadságodtól. Erről a kórház 24 órán belül köteles értesíteni a bíróságot. Az értesítéstől számított 72 órán belül a bíróságnak meg kell vizsgálnia, hogy valóban indokolt volt-e a kényszergyógykezelés elrendelése. Ha kriminál pszichológus is járt ott, akkor az orvosod úgy ítélte meg, hogy a társadalomra is veszélyes lehetsz.
máj. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia, jobban vagy? Kiderült miért jöttek?
máj. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!