Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha beszélgetnem kell valakivel...

Ha beszélgetnem kell valakivel, úgy érzem el fogok ájulni közben. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok, zárkózott, nem igazán kedvelt ember. Nincsenek ismerőseim, barátaim nagyon régóta. A hiba bennem van, ez biztos! Túl furcsa alak vagyok, van bennem egy kis autizmus is szerintem. Ezért soha nem jöttem ki senkivel, túl őszinte vagyok, nem értem a kétértelmű hülyéskedést. Plusz ilyen karótnyelt, régimódi típus is vagyok. Mint egy öregember kb.

A koronavírustól itthonról dolgozom,

nem jár be senki az irodába, így a más emberekkel való fizikai kontaktus megszűnt azóta számomra. Amíg bejártunk, pár mondatot mindig beszélgettem valakivel, mégha nem is voltunk barátok.

1-2 hónapja vettem észre, hogyha valakivel beszélgetnem kell, akkor közben szédülni kezdek, úgy érzem el fogok ájulni azonnal. Pl tegnap eladtam az egyik tabletemet és egy nagyon szimpatikus úriember jött el érte, aki beszélgetést kezdeményezett mindenféle témában. Örültem, hogy ilyen jót beszélgethetek valakivel, jók voltak a

témák. Viszont sajnos közben elkezdtem szédülni, meg is kellett kapaszkodnom. Véget is kellett vetnem a beszélgetésnek emiatt. Amikor gyorsan felmentem a lakásba, elmúlt a dolog hamar.

Mi lehet ez és hogyan lehet kigyógyulni belőle? Sajnos segítségem nincsen, mivel nincsenek családtagjaim és senki más. Szoktam viccesen mondani, hogyha összeesnék és meghalnék, akkor 10 év múlva találna meg valaki múmiaként.


2022. aug. 17. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szociális szorongás szerintem. Kár, hogy kiestél a körforgásból, gyakorlatból, ezért rosszabbodott, mert nem vagy "edzésben".

Antidepresszánst kaptam rá anno és kognitív terápiával biztos javulna.

2022. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Érzel szorongást hogyha tudod hogy valakivel interakcióba kell lépned? Akár előtte, akár közben
2022. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Izgulni szoktam már elötte akár napokkal is
2022. aug. 17. 23:10
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Nincs valami gyerekkori traumád véletlenül. Én az ált. iskolának köszönhetem mindezt, ahol állandóan elnyomtak. Ugyanez vagyok.
2022. aug. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Mindig csúfoltak, gúnyoltak, soha nem barátkozott velem senki. Általános utolsó éveiben és a középiskolában is a lányok célpontja voltam akit szivattak.
2022. aug. 18. 13:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5. Akkor meg is van az ok. Egy szakembert keress fel, nem szégyen az.
2022. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
4. Vagyok. Nem értem, hogy a 75%-os miért pontozott le. Nem probléma természetesen, de vártam volna valami indoklást is mellé.
2022. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz az itteni pontozással. Néha akkor is lenulláznak, azt írom, hogy az ég kék, a fű zöld. Van, akinél ez is kiveri a biztosítékot:)
2022. aug. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!