Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamom volt?

Pánikrohamom volt?

Figyelt kérdés

Egy stresszes éjszakai műszak után alvásból felébredve, ránéztem édesanyámra, és azt mondtam, rosszul vagyok. Erre nem emlékszem. Amire emlékszem,az az, hogy ülök az ágyon, ordítottam, hogy rosszul vagyok, és percekig torkom szakadtából visitoztam, de nem tudtam, miért. Egyszerűen csak olyan rossz érzés fogott el,és levegőt sem kaptam, azt hittem, meg fogok halni.

2 héttel később is megtörtént. Arra ébredtem hogy levegő után kapkodok. De nem volt halálfélelmem, nem is visítoztam. Ez pánikroham? És miért pont alvás közben jön rám?



Voltak korábbi tapasztalataim is, tartós stresszhelyzet után:

az úgy volt, hogy sírtam valamiért. De mivel sokáig nem tudtam megnyugodni, valami gyengeség uralkodott el rajtam, nem kaptam levegőt és nem tudom mitől, de nagyon féltem. Ezek is kb 1 perc alatt lezajlottak. Ez is pánikroham?


23/L



2022. aug. 21. 04:07
 1/1 anonim ***** válasza:
75%

Igen pànikroham de tudnod kelö hpgy stressz és kialvatlansàg hozta ki nàlad. Szóval a stresszreakciò alvàshiànnyal megspékelve jobb megnevezés lenne.

Az hogy felriadsz az a tünet. A miértje az a stresszes alváshiànyos kimerülés. Tegyél ellene mert hosdzútávon mentális betegséget okoz.

2022. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!