Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két kisgyereket nevelek...

Két kisgyereket nevelek egyedül, pánikrohamaim vannak, hogy szüntessem meg?

Figyelt kérdés

Nincs semmi segítségem, nem "engedhetem" ezt meg magamnak. Eleinte csak buszmegállónál, forgalmas helyeken jött rám a pánikroham, amit először nem is értettem mi az, és nem vagyok híve az öndiagnosztizálásnak, de 90%, hogy pánikrohamaim vannak ilyenkor. Mindig nappal van, kivéve egyetlen alkalmat, akkor este jött rám. Ma sikerült a munkahelyemen pánikrohamot kapnom, a semmiből jött elő, és most már egyre jobban súlyosbodik, már hánynom is kell.

Anyagilag nem tehetem meg, hogy pszichológushoz vagy pszichiáterhez járok (anyagiak miatt is stresszelek), családsegítőbe v gyermekjólétibe meg nem akarok ezzel elmenni, mert az életbe nem vakarom le magamról őket, ha a figyelem központjába kerülök.


2022. aug. 19. 21:14
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
96%
Pedig az ilyesmihez mindenképp szakember segítsége szükséges.
2022. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
Esetleg xanaxot, frontint a háziorvos is felirhat, pánikbetegség kezelésere alkalmas (ha már nem szoptatsz). De a legjobb pszichoterápia lenne, a gyógyszer mellett is szükség lenne ra. A körzetiben is valószínűleg van, akar jót is kifoghatsz esetleg egy próbát megér ha anyagilag nem tudod kifizetni maganban.
2022. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Tbre is van pszichiáter + pszichológus.

Kerj időpontot es menj el.


Ne kezdj rögtön gyógyszerezni magad mert függő leszel...

2022. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Merre laksz?
2022. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

TB finanszirozza a pszichiatert, nem kell maganba menni. Eloszor a haziorvoshoz menj. Ez nem jatek. A mentalis betegseg ugyanolyan mint a fizikai, kezelni KELL. Gyogyszerrel, terapiaval. Nincs ebben semmi szegyen.

Inkabb most menj idoben, kapj kezlest, esetleg gyogyszert amivel beall, mint hogy baj legyen , aztan meg a gyerekeidet is elveszitsd, mert nem kezeltetted es sulyosbodott.

2022. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
6%

Nem tudom mit lehet lobbizni ezzel az "egyedül nevelem a gyereket " dologgal.


Egyedül neveled, vagyis megkapsz gyerektartásként egy havi jövedelmet alapból. Elmész dolgozni, 2 adókedvezménnyel kapod a másfél jövedelmet. Februárba szja. Csokra veszel házat, nem kell fizetni semmit.


Akkor mit hisztizel itt mintha tényleg nehéz helyzetbe lennél? A gyakorisok el is hiszik!

2022. aug. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

1. Szerinted a gyerekek csak anyagilag szívnak le? Csak anyagilag kell a támogatás, csak anyagiakban megterhelő?

2. Igen, kapNÁNK gyerektartást, ha apuka nem cseszne ki velünk. 2 gyerekre 50 000 forintot adott meg a bíróság, 650 forint a legolcsóbb kenyér.

3. Dolgozok, és az adókedvezménnyel kitörölhetem a sejhajomat, 100 000 forint alapból a legolcsóbb albérlet, ami egy lyukkal egyenlő.

4. A csok 3 gyerek esetén 10 millió, 2 gyerekre alap, hogy kevesebb. De csak kiváncsiságból: hol veszel házat 10 millió forintból?


Nem kioktatást kértem, pláne nem ilyet. Empátiátlan vagy, remélem majd hozzád is így állnak az emberek. Nem jó kedvemben írok ki ilyet, és nem is azért, hogy te otthon ezt olvasva elélvezz, hogy egy ilyet odaírtál.

Tudod azért "lobbizok" azzal, hogy egyedül nevelem őket, mert egyedül nevelem őket. Munka mellett kell megoldanom egyedül mindent. Mennék másodállásba dolgozni, de hova mehetnék és mikor? Hova teszem addig a gyerekeket? Fel se tudod fogni, hogy mennyire rettegek az ősztől, amikor minden héten beteg lesz valamelyik gyerek, és engem fognak cseszegetni a munkahelyemen, rettegek, hogy elvesztem az állásomat. És még ezernyi más probléma, amit leírhatnék, de nem teszem, mert a magadfajták úgy sem értenék.

2022. aug. 19. 22:10
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, hogy kell a segítség. De félek, hogy valamilyen szinten támadó felületet adok ezzel, hogyha pszichológushoz járok. Olyan rosszul érzem magam sokszor lelkileg, hogy már minden jó lenne, még a gyógyszer is.
2022. aug. 19. 22:12
 9/22 anonim ***** válasza:
7%
10 millióból Budapesten kívül bárhol lehet házat venni.
2022. aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Lehet házat venni, csak olyat amire szinten rá kell költeni még minimum 10et hogy lakható legyen

10 millióból sehol nem veszel olyan házat ami lakható is, nem szorul újításra és olyan helyen van hogy ott munkalehetőség is legyen a közelben...

Menj nyugodtan pszichológushoz

Én is voltam szülés után pánikrohamok miatt

Most már halistennek csak 2 havonta 1xer jön rám de kordában tudom tartani

TB alapon is jó a pszichológus ne félj tőle.

Nem fog senki támadni, de inkább támadjanak minthogy tönkre menj idegileg teljesen. Kaptak 1-2 konyvet ami a pánikrohamokról ir stb nekem ez segített illetve saját magam.

Én a pszichológusnak nem láttam értelmét, viszont van akinek tényleg tud segíteni. Egy próbát megér.

Merre élsz? Ha esetleg közel vagyunk egymáshoz akkor beszélgethetünk, találkozhatunk is

2022. aug. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!