Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusként a diploma...

Pszichológusként a diploma megszerzésétől számítva hány év múlva van esély magánrendelésre? Magyarországon mennyire van igény pszichológusokra?

Figyelt kérdés

Magánrendelőt nyitni pénzbe kerül, vagy bérelni kell a rendelőt vagy sajátot venni, fizetni a rezsit. Diploma után rögtön nem lehet, nem is érdemes, nem árt a tapasztalat előtte máshol, de mégis hány év múlva nyitnak a pszichológusok magánrendelőt?

Mennyire van rá igény? Magyarországon sokkal ritkábban mennek el emberek szakemberhez mentális problémákkal, a testi tüneteikkel már inkább. Anyagilag sem engedheti meg magának mindenki.

És mi van akkor ha egy pszichológus csak bizonyos problémákkal akar foglalkozni? Ha neuropszichológiával szeretne foglalkozni és egyébbel nem, akkor romlanak az esélyei? Neuropszichológusra kevesebb embernek van szüksége gondolom, azért a neuropszichológiai problémák talán ritkábbak mint a párkapcsolati, önértékelési, gyászfeldolgozási problémák. Ez azzal jár, hogy akkor nem biztos, hogy lesz elég páciense?



2022. aug. 21. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Neuropszichológus inkább már intézményi keretek között működő képes. Mit csinálsz egyedül intézményi háttér nélkül?


Van igény, de a fizetőképessége alacsony.

2022. aug. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Inkább végezz coachtanfolyamot, ahhoz még az érettségi sem feltétel.
2022. aug. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy agysérült, aki magát sem tudja jól ellátni, pláne dolgozni nem tud, elszegényedik, nem tud magánrendelést fizetni. Kórházi fizetésért tudod majd csinálni. A jómódú depressziós meg tudna fizetni, de hát téged nem az érdekel.
2022. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden depressziós jómódú.
2022. aug. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha hülyeséget kérdeztem, akkor bocsi. A kórházakban sem nagyon látok neuropszichológust, pedig sajnos már több ilyen helyen is jártam (nem én voltam a páciens, én csak látogatóként mentem oda), neurológián, idegsebészeten, de más osztályokon is (sajnos). Mondhatjuk ezek szerint, hogy sehol nem alkalmaznak neuropszichológust hanem ahol van bármiféle pszichológus, akkor az klinikai szakpszichológus, ahol pedig kifejezetten neurológiai probléma van, ott megelégednek a neurológus szakorvossal és nem alkalmaznak neuropszichológust? Úgy tudom, hogy nem ugyanazt a munkát végzi a neurológus szakorvos és a neuropszichológus.
2022. aug. 21. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!