Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentális betegek miről...

A mentális betegek miről szoktak halucinálni?

Figyelt kérdés
Igazi történetek is érdekelnének, amit ti/ismerősötök halucinált.
2022. aug. 21. 23:49
 1/5 anonim válasza:
66%
Hangokat hallott a fürdőszobában az alsó szomszédból (sokszor)... oda járt be hallgatózni, mert ott tervelték ki, hogy elrabolják a gyerekét. Ennek az előzménye annyi volt, hogy egyszer eláztatták azt az alsó szomszédot, ők meg felmentek háborogni... megkérdezték azt is tőle, hogy egy ilyen szerencsétlennek hogy lehet gyereke? Skizofrén a nő, utána már csak a katalizátorként működő trauma (egy haláleset) bekövetkeztének az időpontján múlott az, hogy mikor kezd el ilyeneket képzelődni. Természetesen senki sem akarta elrabolni a gyerekét. Tudta ő is nagyon jól valahol magában, hogy alkalmatlan szülőnek... gondolom ennek a kivetüléséről is lehetett szó. Skizofréniával megfűszerezve. Remek buli volt.
2022. aug. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Bármiről. Függ a betegség előtti életétől/foglalkozásától, az aznap történtektől, a gondozójához való viszonyától, és még ezer tényezőtől. Nem lehet kategorizálni.

Volt páciensünk, aki rendőr volt előtte, majd a Parkinson-féle demenciába esett. Ő például rendszeresen (legalább hetente 1x) felkelt éjjel, mert odakint várja őt vagy tiz rendőrautó, hogy menjen már dolgozni. Egy másik, aki nő volt, és szerintünk egész életében egy rosszindulatú mindenkit mindenhol feljelentős nő volt, ő szintén rendőrautókat vizionált, mert "viszik már a szomszédot, úgy kell neki, hahahaha". Természetesen egyetlen rendőrautó sem volt, egyik esetben sem. Egy harmadik beteg, viszonylag fiatal az előző kettőhöz képest (kényszerképzetekkel), neki állandóan "látogatói" voltak, a tíz éve halott nagypapája meg a volt férje (aki elvált tőle, és soha nem látogatta), vagy éppen neki kellett volna menni meglátogatni valakit. Olyan is volt, hogy egy beteget éjjel 3-kor kint a kertben találtunk meg meztelenül, mert ő a strandon van és napozik (és nem csak éjjel 3 volt, hanem karácsony hetében voltunk). Volt, akihez ha bementünk a szobájába, mindig sikoltozni kezdett, hogy vigyázzunk, hova lépünk, mert az ő szobája tele van kigyókkal, akik az ő barátai, de minket

halálosan megmarhatnak. A történetek végtelenek. És lehetne ezeken a történeteken akár nevetni is, ha a valóságban ez nem lenne szörnyű érzés a betegnek, és szörnyű a környezetének.

2022. aug. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
* hallucinálni
2022. aug. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hanghallásom van. Nem füllel hallom. Hajtana, hogy aktívabb legyek, kevesebbet dohányozzak, másokat kritizál stb.
2022. aug. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Arról hallucináltam hogy a munkahelyemen a szelözö rendszerből elgázosítanak hogy megöljenek. Amikor autókat láttam közlekedni azt képzeltem hogy egymást üldözik. Vagy hogy a szomszédomat elkapták az ürlényeg és megszálták őket, elfoglalták az egész várost. Tükörrel a kezemben jártam a várost mert csak úgy lehet észrevenni az űrlényeket csak abból látszanak. De volt olyan is hogy csak fehér szinü lehet a ruha szárogató mert a fekete a gonosz szine. Azért azt nem használtam. Sok minden leírni is nehéz lenne. Szerencsére a gyógyszertöl teljesen jól vagyok, egy visszaesésem volt de dozis emeléssel helyre jöttem. Remélem nem jön elő többet.
2022. aug. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!